FORUM PTT -

TRS2006 - Kupno TRS2006

pitekman - 17-03-2017, 15:01
: Temat postu: Kupno TRS2006
Witajcie, miło mi znaleźc się w szeregach tego forum (1szy post) ;-)

Lata temu grywałem w TRSy, a od niedawna postanowiłem się zreaktywować. Ponieważ nie mogłem znaleźć klucza sprzed lat zaopatrzyłem sie w tą "inną" wersję. TRS2006 daje mi dużo zabawy, więc postanowiłem raz jeszcze nagrodzić autorów kupnem gry (+ nieukrywajmy planet auran jest konieczny). Jednak z tego co widzę nie można jej kupić elektronicznie u wydawcy, potwierdzicie to? Czy pozostaje mi jedynie kupno klucza od kogoś?
ryszard - 17-03-2017, 16:36
:
Jak chcesz się bawić tą grą, to kup TS 2010. Z tego co pamiętam jest jeszcze do dostania. Będziesz miał większe możliwości choćby lokomotywy Adama (najlepsze do jazdy kabinowej) , czy mapy robione przez Jamala pod 2010. 2006, to zamierzchła przeszłość.
kilanziom - 17-03-2017, 20:22
:
Kup taką wersję jaka Ci najbardziej odpowiada. Im nowsza tym bardziej rozwojowa, z tym że wiele dodatków przygotowanych pod starsze wersje może wymagać drobnych poprawek (niektóre nawet nie takich drobnych).
pitekman - 18-03-2017, 12:19
:
Kupiłem TS2010 za zdźierczą kwotę 10zł - dzięki za pomoc ;-)
Aikozann - 18-03-2017, 16:35
: Temat postu: Re: Kupno TRS2006
pitekman napisał/a:
(...) nieukrywajmy planet auran jest konieczny (...)

Akurat posiadanie TRS2006 nic nie pomoże w kwestii dostępu do planet auran (DLS), bo tak się składa że "autorzy", albo raczej wydawcy, prowadzą politykę sukcesywnego zaprzestawania wspierania starszych wersji gry, stopniowo uniemożliwiając ich posiadaczom pobieranie dodatków z DLS. Z tego co wiem to obecnie już nawet posiadanie TS2010 nie zapewni dostępu do DLS (co najwyżej jeszcze przez krótki czas), a co dopiero TRS2006. Ta gra przestała być wspierana już dawno, a posiadanie jej klucza nie pozwoli na dostęp do DLS.
RBach - 18-03-2017, 19:39
: Temat postu: Re: Kupno TRS2006
Aikozann napisał/a:
Ta gra przestała być wspierana już dawno, a posiadanie jej klucza nie pozwoli na dostęp do DLS.


True. Wymagany jest TS12 z ostatnim servicepackiem albo New Error. Oczywiście posiadanie wspieranej wersji (czyli TANE albo 12) zezwala na dostęp w niższych wersjach. Żółwiowi chodzi 2010 bez TS12 ale to albo niedopatrzenie N3V albo Rzuf ma zwyczajnego fuksa i mu działa. Do czasu :-P
kilanziom - 18-03-2017, 19:58
:
Ja mając do niedawna najwyższą wersję TRS2006 mogłem bez problemu wykorzystywać zasoby DLS. Nie mogłem natomiast uploadować od wielu lat bo tam ograniczyli dla wyższych numerów build.
pitekman - 18-03-2017, 20:40
:
Hmm, ciekawe jest, że wszyscy mamy tu odmienne doświadczenia. Zaprzyjaźniłem się z TS2010 i dostęp do DLS... mam. I tak nie chodzi mi o jakiś surfing a o pojedńcze kuidy, których w sieci nie ma (chociaż wiele takich jest wbudowanych w TS2010, a w TRS06 ich nie było) a poprzez CMP można je uzupełnić. Dziwi mnie jedynie prędkość pobierania w CMP rzędu 40kB/s, może to właśnie to ograniczenie dostępu starej wersji :shock:

W każdym razie, każdemu kto nad wyborem TS2010 myśli - polecam. Grafika bez porównania, tabor świetny, zarówno Husarz o wadze kilkunastu mb, jak i loki w standardzie ADHD 8-)
zolwik - 18-03-2017, 21:20
:
pitekman napisał/a:
Dziwi mnie jedynie prędkość pobierania w CMP rzędu 40kB/s, może to właśnie to ograniczenie dostępu starej wersji :shock:


To jest normalne od pierwszej wersji Trainza, jeśli chce się mieć wyższą prędkość to się kupuje "bilecik"
RBach - 19-03-2017, 10:15
:
40kB/s "na gapę" to i tak dużo, oficjalnie te serwery kapią 5-6kB/s. Czasem im się zdarzy gest i idzie szybciej - prawdopodobnie jak nikt nie ściąga SpeedPatykówWKupieKangura po 300GB 1 gałązka :-)