FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Tworzenie zestawień składów a'la VagonWEB
Autor Wiadomość
Pawel_15 
znawca
Mann Bonk



Pomógł: 68 razy
Wiek: 34
Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 2114
Skąd: Espenkrug/Bonk
Wysłany: 21-06-2019, 22:34   Tworzenie zestawień składów a'la VagonWEB

Jednym z planowanych działów na mojej stronie (i niemogącym doczekać się realizacji) jest dział Zestawienia składów. W założeniu ma to być coś podobnego do znanego serwisu VagonWEB ale w wersji nieco skromniejszej niż oryginał z wykorzystaniem taboru dostępnego w Trainz. Poza najnowszymi wynalazkami pojazdów eksperymentalnych szczególnie awaryjnych dysponujemy taborem który w latach 90 i na początku lat dwutysięcznych można było spotkać w borach i na okolicznych trasach.

Na potrzeby projektu stworzyłem prostą mapę ale nie jestem do końca przekonany czy przyjęta metoda tworzenia miniaturek nie jest ponownym wynajdywaniem koła.



Dwa tory ułożone prostopadle względem siebie z tego jeden jako niewidoczny. Screeny robione sprzed kabiny SU46 w trybie freeintcam.
O ile jeszcze pojedyncze wagony czy lokomotywy mieszczą się w kadrze to już zespół poczwórnej bipy niestety nie. Teoretycznie mogę zmnieszyć nieco zoom ale czy w tym wypadku tabor nie będzie przeskalowany.

Niniejszy wywód sprowadza się do pytania czy znacie inne/lepsze metody na pozyskanie miniaturek taboru? Czy moja metoda choć czasochłonna i niedoskonała jest najlepsza czy jest może inny sposób?
 
 
McDreamy
znawca


Pomógł: 63 razy
Wiek: 31
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 1631
Skąd: Poznań
Wysłany: 26-06-2019, 14:33   

A robienie obrazków na zasadzie zdjęć fototextur? Robisz bok wagonu kawałek po kawałku pod kątem 90 stopni i potem łączysz w całość? W Świecie Kolei w artykułach Kilana tak były tworzone obrazki lokomotyw i wagonów.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group