FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Alpha w TANE i TRS19
Autor Wiadomość
samplaire
znawca
i na dodatek dziad

Wysłany: 13-02-2021, 14:18   

Te stopnie lod to generalnie trudno dobrze spasować. Ja nawet nie zauwazylem tego problemu, o którym piszesz, Radek.

@Peet - pewnie można jeszcze powalczyć, ale już nie mam energii na to. Gdybym teraz ruszył to o czym piszesz, to lawina pracy zwaliłaby się na mnie z bardzo ogromną siłą. Poza wymianą wszytkich plików tekstur (nieważne me czy mówimy o pliku parameters czy rozjaśnieniu szyny na głównym tex), a mówimy o kilkudziesięciu torach musiałbym przerabiać configi wszystkich zależności, czyli razy siedem. Trzysta ileś plików. Mówię stanowcze nie :mrgreen:

Rysiek, w omawianym miejscu kanał zielony (czyli roughness) jest ustawiony na max czarny, czyli max wyślizgany. W kanale metalness (czyli alfa w pliku parameters) jest tez max biały (czyli max metal). Być może trzeba coś pomiędzy? Przy tych torach spędziłem pół roku. Może więcej. Chyba starczy ;-) efekt metal moim zdaniem jest wystarczający. A jak ktoś chce, to może sam się pobawić kanałami. Tylko czy naprawdę warto? Wole aktualizować wagony o normal mapę i bufory 3D oraz sprzegi podłączane. To i tak wycięcie z życiorysu kolejnego roku lub więcej.

O wycięciu z życiorysu więcej może opowiedzieć Kilan przy ‚naprawianiu’ setek lokomotyw pod TRS19. To jest tytaniczna praca!

Przy okazji, większość wózków pod osobówki została zaktualizowana, wyglądają teraz lepiej zarówno w TANE jak i TRS19. Wózki Kilana i FMA. Także wózki od SN61. Do tego dochodzą wózki y25 do towarowych oraz, za zgodą qnia aktualizacja wózków jego autorstwa zarówno jednoosobowych jak i 2 osiowych - tu jednakże na moim kuidzie. Wszystko leci na DLS, pewnie kiedyś trafi na moja strone.

adamstan 
znawca
dłubacz kabinowy

Wysłany: 13-02-2021, 19:28   

RBach napisał/a:
Ale jest drugi problem, który występuje także w TANE (a więc PBR nie ma na to wpływu), czyli znikanie środkowego stopnia LOD torów.

Mi ten sam bug - znikanie środkowego LODa - czasami losowo występuje na teletechnice Wujka - ale nie zawsze - w tym samym miejscu raz znikają, a raz są OK.
SN61, SU45v3, ET21, ET22, EN57, TKt48,SU46,SM/SP/SU42

http://adamstan-trainz.pl/

Odpowiedz do tematu