FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: zolwik
07-12-2015, 02:47
Tutorial ogólny
Autor Wiadomość
Patryk94 
znawca
Ambitieux



Pomógł: 27 razy
Wiek: 27
Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 1029
Skąd: Paris
Wysłany: 04-12-2015, 21:50   Tutorial ogólny

Czółko! Tak siedząc sobie przed monitorem mojego komputera, popijając sobie ciepłą kawusię, wpadłem na pomysł, by zrobić "mały" tutorial dla ludzi, którzy pierwszy raz mają styczność z Trainz. Do rzeczy - temat może być dosyć rozległy, więc jeżeli nie zmieszczę wszystkiego w jednym temacie, temat podzielę na kilka partów.

Zacznijmy może od samego początku, jesteśmy właśnie po pierwszej, czystej instalacji Trainz. Ujawniła nam się wspaniała ikona symulatora na pulpicie, ale co dalej?
Wypunktujmy sobie wszystko.

1.
Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, to dać uprawnienia administratora, na nasz główny folder z Trainz. Ale dlaczego? Do czego jest to nam potrzebne? Już tłumaczę:
W większości przypadkach, nasz główny folder z symulatorem jest pozbawiony uprawnień administratora, a co za tym idzie, będziemy mieli ograniczony dostęp do modyfikacji plików w folderze z Trainz, która będzie wymagana, by w pełni cieszyć się naszą grą, ale o tym w późniejszych punktach.
No dobrze, ale jak dać uprawnienia administratora?
To bardzo łatwe, jeżeli nie znasz ścieżki dostępu do folderu Trainz (Po prostu nie wiesz, gdzie Trainz się wgrał - a są takie przypadki), kliknij na ikonkę Trainz prawym przyciskiem myszy (PPM), następnie wybierz opcję "Właściwości/Properties" - znajduje się na samym dole listy. Powinno wyświetlić się nam takie okienko:



U mnie jest to w wersji angielskiej, ponieważ mój system Windows jest w takim języku - próbuję przyzwyczaić się do tego języka, by łatwiej się go douczyć ;-)

Dalej: By dostać się do naszego folderu z Trainz, musimy kliknąć przycisk "Otwórz folder docelowy/Open file location" - na powyższym screenie widać dokładnie, gdzie on się znajduje.
Po kliknięciu tej opcji, powinno otworzyć się nam okno z folderem Trainz - w ten oto właśnie sposób, dostaliśmy się do głównego katalogu Trainz.
Powinno to wyglądać w ten sposób:



Przejdźmy do sedna, czyli uprawnienia administratora.
Cofnijmy się o jeden folder do tyłu, by mieć dostęp do głównego folderu z zainstalowaną grą, o tak:



Kliknijmy sobie prawym przyciskiem myszy (PPM) na nasz folder z symulatorem i ponownie opcja "Właściwości/Properties":



Dalej: Przechodzimy do zakładki "Zabezpieczenia/Securiy"



I tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa z zabezpieczeniami.

Uwaga: Jeżeli nie chcesz czegoś pomieszać, rób dokładnie tak, jak pokazuję to ja.

Gdy jesteśmy już w tej zakładce, naszym oczom ukazuję się lista użytkowników. Zaznacz lewym przyciskiem myszy (LPM) tego użytkownika, na którym jesteś obecnie zalogowany i na którym masz zamiar grać w Trainz. Następnie naciśnij przycisk "Edytuj/Edit", znajdujący się pod listą użytkowników - powinno nam wyskoczyć kolejne okienko. Tutaj robimy dokładnie tak samo, jak w poprzednim okienku: Zaznaczamy naszego użytkownika i niżej, zaznaczamy ptaszkiem "Pełna kontrola/Full control". Zaznacz ptaszkiem tylko i wyłącznie kwadracik, który znajduję się po lewej stronie, o tutaj:



Po tej czynności, klikamy przycisk "Zatwierdź/Apply" - powinno nam wyskoczyć takie okienko:



Bez obaw. Poczekaj, aż przemieli wszystkie pliki - może to potrwać kilka minut.
Gotowe! Nasz folder ma odpowiednie uprawnienia - można go bezproblemowo modyfikować.


Przejdźmy do kolejnego punktu.
2. Gdy mamy już załatwioną sprawę z zabezpieczeniami, zajmijmy się w końcu grą.
Odpalmy Trainz ikoną na pulpicie. Jeżeli grę odpalamy pierwszy raz, naszym oczom powinno ukazać się okno testowania naszego sprzętu - to pomaga sprawdzić, czy nasz komputer ma odpowiednie parametry, by Trainz działał w miarę płynnie - jeżeli spełnia, nie przejmujemy się tym absolutnie.
Kolejne okno, które nam się wyświetli, to główne menu Trainz, o takie:



Te okienka mogą się różnić - jest to zależne od tego, jaką wersję Trainz posiadamy. Ja posiadam różne, ale obecnie korzystam z wersji 2010.

Dalej: Zajmijmy się wpierw przyciskiem "Opcje/Options" - klikamy lewym przyciskiem myszy (LPM):



Na czerwono zasłoniłem swój cd-key - tak dla pewnego zabezpieczenia, nie przejmujemy się tym.
Pierwsze, co powinniśmy zrobić tutaj, to zalogować się na Planet Auran, zrobimy to w zakładce "Planet Auran".



W pole "Nazwa użytkownika" wpisujemy swój login, który podaliśmy podczas rejestracji, na stronie Auran (jeżeli jeszcze nie zarejestrowałeś się na Planet Auran, zrób to tutaj: https://www.auran.com/pla...inRevisit%253D1 Po rejestracji musisz też zarejestrować swój cd-key na tej samej stronie. Nie powinno być to trudne, ponieważ wszystko jest opisane na stronie Planet Auran. Jeżeli posiadasz jednak z tym problem (A pewnie znajdą się tacy), wyszukiwarka Google wpada z pomocą. Na naszym forum również powinny znaleźć się jakieś informacje, dotyczące rejestracji klucza.)

Dalej: W pole "hasło" wpisz swoje hasło, które podałeś przy rejestracji na stronie Planet Auran.
To by było na tyle, jeżeli chodzi o zakładkę "Planet Auran". Następną zakładką jest "Pokaż ustawienia", po jej kliknięciu, powinno wyświetlić się nam takie okienko:



Jeżeli posiadamy słabszy komputer, polecam zaznaczyć opcję "DirectX". Jeżeli jednak posiadasz przysłowiowego "transformersa", możesz zaznaczyć opcję "OpenGL".

Uwaga: Trainz wymaga DirectX w wersji 9, jeżeli posiadasz nowszą wersję, to nic nie da. Konieczne jest wgranie DX w wersji 9, inaczej gra może strasznie klatkować, nawet na mocnym sprzęcie.

Dalej: "Pokaż rozdzielczość" Tutaj rozdzielczość powinna ustawić się nam automatycznie. Ja gram na wyżej pokazanej "1024x768", na monitorze 1280x1024 i gra mi się sympatycznie. Można tutaj na własną rękę pobawić się innymi rozdzielczościami - ja nie bawiłem się tutaj, zostało domyślnie.

"Głębia bitowa" powinna być ustawiona na "32".

"Proporcje" powinny być ustawione na "autowykrywanie".

"Tryb antyaliasingu" powinien być ustawiony na 4, jeżeli chcemy uzyskać lepszą jakość grafiki Trainz. Jeżeli masz komputer ze słabszymi parametrami, możesz spróbować z niższymi wartościami, możesz także wyłączyć go całkowicie.

Kolejna zakładka, to "Opcje zaawansowane":



Tutaj, jedyne co zmieniamy, to dwie opcje:

- "wyłącz sprzętowe TL"
- "Cienie"

Obydwa muszą być odznaczone. Dlaczego cienie również? Ponieważ nie wszystkie dodatki są kompatybilne z cieniami i mogą powodować różne "krzaczki" graficzne.

W ostatniej zakładce, czyli "Producent" nic nie zmieniamy. Powinno być tam wszystko odznaczone.

To na tyle, pora wreszcie odpalić nasz symulator!

Uwaga: Jeżeli podczas próby włączenia "start" lub innego przycisku, wyskoczy małe okienko, które ukazuje, że coś tam się ładuje, wczytuje, instaluje - nie przejmujemy się, poczekaj. Jest to patchowanie gry.

Po włączeniu gry, powinno ukazać się nam menu główne gry. Nazwy opcji w tym menu mogą się różnić - jest to zależne od posiadanej wersji Trainz.

Pierwszą i chyba najważniejszą opcją dla maniaka jest "Geodeta" (w innej wersji Trainz, ta zakładka może mieć też nazwę "Trasy" itd.) Ta opcja pozwala nam na edytowanie gotowych tras lub zrobienie swojej, wymarzonej linii kolejowej.
Jeżeli chodzi o inne opcje i budowę map, nie będę się rozpisywał, ponieważ wszystko jest rozpisane w instrukcji obsługi, dołączonej do gry. Pomoc znajdziesz również na forum PTT. Jeżeli posiadasz pirata - Twój problem, my nie wspomagamy piractwa.


Przejdźmy do następnego punktu.
3. Instalacja dodatków - chyba największy problem, który dręczy nowych użytkowników, nawet podczas snu. Jeżeli chodzi o moje zdanie na ten temat - jest to banalnie proste i postaram się wyjaśnić podstawy, by każdy nauczył się instalacji dodatków.

Zacznijmy po kolei, jeżeli posiadasz wyższą wersję Trainz, niż 2004/2006 np. 2010, musisz koniecznie zrobić dwie ważne rzeczy:

- musisz zaznaczyć opcję "Włącz obsługę starszych elementów", która znajduję się w głównym menu gry, w opcjach:





- musisz odznaczyć opcję "Włącz sprzętową akcelerację kompresji tekstur". Znajduje się ona w Menadżerze Zawartości/Content Manager:

Tu:



Lub tu:


(Nazwa tej opcji może się różnić - zależnie od wersji Trainz.)

Menadżer zawartości powinien wyglądać mniej więcej tak:



By dostać się do wyżej wymienionej opcji "Włącz sprzętową akcelerację kompresji tekstur". Kliknij zakładkę "Plik", znajdujący się w górnym, lewym rogu, następnie opcja "Ustawienia", zakładka "Różne":



I tutaj odznaczamy opcję, dotyczącą tej całej kompresji.

Z ustawieniami to by było na tyle, pora poruszyć jeszcze jeden ważny temat, a mianowicie patchowanie. Upewnij się, że Twoja wersja Trainz ma najnowszy build:



Wszystkie patchy, do wszystkich wersji Trainz:
Link: http://www.auran.com/servicepacks/

Instaluj je po kolei! Jeżeli posiadasz build "A", nie instaluj od razu "C", musisz wgrać wpierw patch "B", a potem "C" itd.

Uwaga: Nie, instalacja patcha z wyższej wersji Trainz do niższej nie zwiększy Twojej wersji Trainz. Instaluj tylko patche do swojej wersji Trainz.

Jeżeli wszystko jest tak, jak należy, można przystąpić do instalowania pierwszych dodatków. Najpierw opiszemy sobie najważniejsze rzeczy, które powinniśmy wiedzieć, gdy chcemy instalować jakiekolwiek dodatki.

Wypunktujmy sobie to literkami.
a). Ściągaj dodatki tylko i wyłącznie z dobrych, zaufanych i publicznych źródeł. Oto kilka przykładowych linków do polskich stron z dodatkami:

http://trainz.pl/
http://trainzart.pl/
http://trainz.samplaire.com/
Więcej linków znajduje się tutaj:
http://www.trainz.pl/_for...der=asc&start=0

b). Ściągaj tylko i wyłącznie dodatki, które są kompatybilne z Twoją wersją Trainz, przykładowo:

*Dodatki z 2006+ nie będą działać w 2004*
*Dodatki z 2004 będą działać w wersji 2006*
To się tyczy wszystkich wersji.

c). Jeżeli chodzi o tabor, nie wystarczy ściągnąć tylko jednego pliku, przykładowo:

*Ściągamy lokomotywę, np. tą:


Link: http://trainzart.pl/downloads.php?cat_id=1

Gdy już ściągnęliśmy lokomotywę, konieczne jest też zainstalowanie dodatków zależnych, czyli:
- pantograf/pantograph
- wózek/bogey
- kabina/interior
- udźwiękowienie/sounds
- światła/corons
- wszystko, czego wymaga dana lokomotywa - wagon/others

Na powyższym screenie widać, że w opisie po prawej stronie jest linijka, dotycząca zależności:

Cytat:
"Pobierz zależności
[download dependencies]:
- Pakiet ET21/3E

- Kabina ET21"


Konieczne jest pobranie tych zależności, by lokomotywa działała poprawnie!


Jeżeli jakimś cudem nie możesz znaleźć jakiejś zależności, możesz napisać post na forum, dotyczący poszukiwań danego dodatku.
W tym temacie możesz spróbować napisać post, który dotyczyć będzie poszukiwania dodatku po numerze KUID:

Link: http://www.trainz.pl/_forum/viewtopic.php?t=3457

Więcej o KUIDach tutaj:

Link: https://en.wikibooks.org/wiki/Trainz/KUIDs

Dobra, zajmijmy się jeszcze instalacją dodatku, w sposób praktyczny.
Gdy pobraliśmy już jakiś dodatek (moim przykładem będzie właśnie wyżej pokazana lokomotywa ET21), naszym oczom powinien ukazać się taki plik:


* Jeżeli taki plik jest spakowany do archiwum w formacie .rar, należy go wypakować w dowolne miejsce. *

Jest to plik w formacie .cdp, który obsługiwany jest tylko przez Menadżer zawartości/Content Manager. By zainstalować owy dodatek, wystarczy kliknąć podwójnie lewym przyciskiem myszy (LPM) na ikonę naszego pobranego pliku i poczekać, aż Menadżer zawartości/Content Manager się uruchomi i automatycznie zainstaluje dany dodatek. Gdy instalacja zakończy się powodzeniem, powinno wyglądać to tak:


Screen przedstawia dodatek, który jest zainstalowany poprawnie i jest gotowy do użycia.

Jeżeli dodatek się wgrał, a wyświetli się taki oto żółty puzzel:



Oznacza to, że nie zostały zainstalowane zależności, potrzebne do działania danego dodatku. By sprawdzić, jakich zależności brakuję, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy (PPM) na nasz dodatek i kliknąć opcję "Pokaż zależności":



Wyświetli nam się okienko z zainstalowanymi, i brakującymi zależnościami dla danego dodatku.

Jeżeli będzie jeszcze sytuacja, gdzie pokaże się nam taki czerwony wykrzyknik:



Oznacza to, że nasz dodatek posiada jakieś błędy. By wyświetlić listę błędów, które posiada nasz dodatek, musimy kliknąc prawym przyciskiem myszy (PPM) na dodatek, oraz kliknąć opcję "Pokaż błędy & ostrzeżenia":



Powinno pojawić się nam okienko, które wyświetli listę błędów dla danego dodatku.

* Krótki opis innych ikon:


Oznacza to, że dodatek posiada błędne zależności.


Oznacza to, że dodatek posiada ostrzeżenia - ostrzeżenie nie wpływa na błędne działanie dodatku, zazwyczaj ostrzeżenie dotyczy siatki cienia, które nie jest kompletnie ważne i zupełnie się tym nie przejmujmy.


4. Ostatnią rzeczą, którą dzisiaj opiszę, jest możliwość poruszania się po wnętrzach taboru. By włączyć taką możliwość, musimy otworzyć główny katalog z symulatorem (Jak to zrobić? - opisane jest wyżej, w punkcie 1.), następnie wyszukujemy plik, który nosi nazwę "trainzoptions", powinien być w formacie .txt.



Otwieramy go:



I dopisujemy tam linijkę "-freeintcam", na powyższym screenie została ona oznaczona niebieskim kolorem. Zapisujemy zmiany i wyłączamy notatnik.
Takim oto sposobem mamy możliwość poruszania się po wnętrzach taboru.
* Między innymi właśnie po to była nam ta cała zabawa z uprawnieniami - bez tego, możliwość edytowania tego pliku byłaby niemożliwa. *

To by było na tyle.

_________________
* Jeżeli będziesz mieć jakikolwiek problem z jakimś dodatkiem, możesz spróbować napisać temat w tym dziale:

Linki: http://www.trainz.pl/_forum/viewforum.php?f=2

Uwaga: Przed napisaniem jakiegokolwiek tematu na forum, przeczytaj PILNIE
ten regulamin:

>>> http://www.trainz.pl/_forum/viewtopic.php?t=1946 <<<

Podstawy zostały opisane. Jeżeli będziesz potrzebował pomocy, napisz temat na forum.
Upewnij się, że na forum nie ma już podobnego tematu z Twoim problemem, który został już rozwiązany! Opcja "szukaj", znajdująca się w tym miejscu:



* Krótko na temat opcji "Szukaj":

Po kliknięciu tej opcji, wyświetli nam się taka oto strona:



Jak poprawnie szukać na forum? Wypunktujmy sobie:



1. Tutaj wpisujemy słowo kluczowe, które ma nam wyszukać, przykładowo:

Mamy problem z działaniem EN57. Wpisujemy tutaj słowo kluczowe, które pomoże nam wyszukać wszystko, co związane z EN57:

"Problem EN57"
"EN57"
"Błędy EN57"

Spróbuj też szukać tego samego, ale bez polskich znaków. Czasami są nazwy tematów, które nie posiadają polskich znaków.

2. Tutaj możemy wpisać nazwę użytkownika, którego chcemy wyświetlić wszystkie tematy i posty na forum.

3. Tutaj możemy zaznaczyć dział, w którym wyszukiwarka ma znaleźć poszukiwane przez nas tematy.

4. Tutaj nic nie zmieniamy, ma być zaznaczona opcja "Przeszukaj tytuł, opis i tekst
wiadomości". Jeżeli jednak zależy nam, by wyszukiwarka brała pod uwagę np. tylko opisy tematów, możemy zaznaczyć opcje "Przeszukaj tylko opis tematu", to samo tyczy się reszty opcji.

5. Jeżeli wszystko jest gotowe, możemy kliknąć przycisk "Szukaj" i podziwiać rezultaty.

To tyle, jeżeli chodzi o opcję "Szukaj".


Serdecznie pozdrawiam i życzę miłej zabawy z Trainz!


Patryk.
_________________
Dodatki: http://trainzart.pl/
Ostatnio zmieniony przez zolwik 07-12-2015, 01:13, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
 
Patryk94 
znawca
Ambitieux



Pomógł: 27 razy
Wiek: 27
Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 1029
Skąd: Paris
Wysłany: 07-12-2015, 13:49   TUTORIAL: Jak prawidłowo szukać brakujących zależności.


W tym tutorialu zapoznasz się z podstawową obsługą wyszukiwarki Google.
Nauczysz się również poszukiwać brakujących zależności i KUID'ów.


Czytaj uważnie!



1. Pierwszą rzeczą, którą musisz umieć, jest podstawowa obsługa wyszukiwarki Google. Pokażę Ci, jak prawidłowo wpisywać słowa kluczowe w taki sposób, by nasz rezultat wyszukiwań był najlepszy.

Zacznijmy od wejścia na główną stronę Google. Kliknij na logo Google poniżej, by przejść do głównej strony Google.



Gdy już to zrobiłeś, przed Twoimi oczyma powinna pojawić się główna wyszukiwarka Google.

Następnym krokiem będzie wpisanie słowa kluczowego w taki sposób, by wyszukiwarka znalazła informację na temat naszej brakującej zależności.
Naszym przykładem będzie ten oto wózek/bogey:


Wózek 23A-5f



Wypunktujmy sobie kilka sposobów na wyszukanie wyżej wymienionego wózka.



a). Pierwszym sposobem wyszukiwania jest wpisanie w wyszukiwarkę słowa kluczowego, które dotyczyć będzie nazwy wózka (Ten sposób działa, jeżeli znasz prawidłową nazwę brakującej zależności.)


W naszym przypadku, nazwa tego wózka brzmi: "Wózek 23A-5f"
By prawidłowo wyszukać ten dodatek, należy wpisać nazwę naszego wózka oraz na końcu należy dopisać nazwę naszego symulatora, czyli "Trainz"

Powinno to wyglądać w ten sposób:


Klikamy ENTER


Podziwiamy efekt wyszukiwań:




b). Drugim sposobem wyszukiwania jest wpisanie w wyszukiwarkę numeru KUID dodatku. Skąd zdobyć numer KUID brakującej zależności? Pokazane jest to w poprzednim tutorialu.


W naszym przypadku, numer KUID tego wózka to "kuid2:438004:50004:1"
By prawidłowo wyszukać ten dodatek, należy wpisać KUID naszego wózka


Powinno to wyglądać w ten sposób:




Klikamy ENTER


Podziwiamy efekt wyszukiwań:




Jeżeli chodzi o wyszukiwanie za pomocą numeru KUID, jest jeszcze więcej opcji, mianowicie:

Możesz spróbować wyszukać numeru KUID, kasując słowo KUID, znajdujące się przed numerem. Oto przykład:



Klikamy ENTER


Możesz także spróbować skasować część KUID'u, znajdującą się po trzecim dwukropku.
W naszym przypadku będzie to ":1". Oto przykład:



Klikamy ENTER


2. Kolejny temat dotyczyć będzie KUID'ów i stron internetowych, stworzonych z myślą o poszukiwaniu numerów KUID.

Obecnie, największą stroną z listą KUID'ów jest:


I dzisiaj omówimy sposób jej działania.


By zacząć korzystać z tej strony, najpierw konieczna będzie rejestracja, która nie jest trudna. Również ją tutaj opiszę.
By zarejestrować się na stronie, wystarczy kliknąć odnośnik "Register", który znajduje się tutaj:



Po kliknięciu na ten odnośnik, powinna wyświetlić się taka oto strona:



Wypunktujmy sobie wszystkie pola do wypełnienia:



1. Tutaj należy wpisać swoją nazwę użytkownika. (Minimum 4 znaki)
2. Tutaj należy wpisać swój adres E-mail, np. JanKowalski@wp.pl
3. Tutaj należy wpisać swoje hasło (Minimum 6 znaków)
4. Tutaj należy wpisać ponownie te same hasło.
5. Tutaj należy przepisać kod z obrazka, kod generowany jest losowo.
* Jeżeli będziesz miał problem z rozczytaniem kodu z obrazka, kliknij ikonę strzałek, znajdującą się obok obrazka z kodem. *


Po wypełnieniu wszystkich pól formularza, powinno wyglądać to mniej więcej tak:


Klikamy strzałkę, skierowaną w prawo


Po kliknięciu na strzałkę, powinien wyskoczyć nam taki komunikat:


Oznacza to, że musisz wejść na swoją skrzynkę pocztową, by potwierdzić swoją rejestrację.
Treść wiadomości powinna wyglądać tak:



Następna rzeczą, którą powinniśmy zrobić, to kliknąć w ten link:



Po tej czynności, wyświetli nam się taka oto strona:



Musimy przekopiować kod, który zaznaczony jest na zielono:


Do pustego pola, jak na poniższym obrazku:



Klikamy strzałkę, skierowaną w prawo


Gotowe!
Jesteśmy zarejestrowani na stronie, możemy śmiało korzystać z wyszukiwarki KUID'ów.


Przejdźmy do kolejnego etapu, czyli do możliwości korzystania z wyszukiwarki KUID'ów, którą oferuje nam ta strona.


Wyszukiwarka KUID'ów znajduję się na głównej stronie, dokładnie w tym miejscu:




Przed poszukiwaniami jakiegokolwiek KUID'u, napiszmy sobie małą informację, na temat budowy KUID'ów:





Jest to po prostu słowo, określające nazwę.


Jest to ID (Identyfikator) autora dodatku, który jest automatycznie generowany po rejestracji klucza na stronie Planet Auran. Dzięki temu, dowiedzieć się można, kto stworzył dany dodatek.


Jest to numeracja dodatku. Dzięki temu, każdy dodatek ma przypisany swój numer, a autor ma możliwość ich sortowania.


Jest to cyferka, określająca wersję dodatku. Autor ma możliwość aktualizacji swojego dodatku, by przykładowo poprawić błędy, które znalazł już po publikacji. Dzięki temu, dodatek po zainstalowaniu przez Menadżer Zawartości automatycznie zaktualizuje dodatek, bez konieczności usuwania poprzedniej wersji.


Cyferka "2" zawsze musi być umieszczona po słowie KUID, jeżeli dodatek jest aktualizacją poprzedniej wersji (Czytaj wyżej).


To tyle, jeżeli chodzi o budowę KUID'u.
Przejdźmy do wyszukiwarki KUID'ów.


Wypunktujmy sobie wszystko:



1. Tutaj wpisujemy ID autora z numeru KUID (Jest to część KUID'u, oznaczona kolorem zielonym, przy opisie budowy KUID'u).

2. Tutaj wpisujemy numer dodatku z numeru KUID (Jest to część KUID'u, oznaczona kolorem niebieskim, przy opisie budowy KUID'u).

3. Tutaj wpisujemy wersję dodatku, jeżeli jest aktualizacją poprzedniej wersji (Jest to część KUID'u, oznaczona kolorem pomarańczowym, przy opisie budowy KUID'u). Jeżeli KUID nie posiada żadnej aktualizacji i jest w takiej formie: "kuid:534300:11111", to pole zostawiamy puste.

4. Jeżeli nie chcemy dzielić KUID'u na części, w to pole możemy wpisać cały KUID, a 3 górne pola zostawiamy puste.

5. Przycisk "Szukaj" dla 1, 2 i 3 punktu.

6. Przycisk "Szukaj" dla 4 punktu.


Oto przykład, jak prawidłowo powinno być to wpisane:



Oto efekt wyszukiwania KUID'u, który wygląda tak:
"kuid2:438004:50004:1"


Jak widać na powyższym screenie, KUID został znaleziony i można go spokojnie pobrać, klikając przycisk
"Link to page", znajdujący się w czerwonej części tabeli.

Oto cała filozofia poszukiwania brakujących zależności.

Jeżeli szukałeś KUID'u tak, jak w tutorialu powyżej i nie znalazłeś go, możesz napisać post w tym temacie:

>> LINK <<

To na tyle w tym małym poradniku, mam nadzieję, że poszukiwanie brakujących zależności nie będzie już sprawiać problemów.



Pozdrawiam, Patryk.
_________________
Dodatki: http://trainzart.pl/
Ostatnio zmieniony przez Patryk94 07-12-2015, 14:44, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group