FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Samowolka
Autor Wiadomość
dawid409da
user


Wiek: 33
Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 66
Skąd: trainz.pl
Wysłany: 14-02-2018, 23:24   Samowolka

Cześć mam taki problem w trainz, maszynista dostaje komendę jedź do tor bocznica. Gdy wpycha wagony zaczyna fiksować, to znaczy powinien dojechać i całkowicie się wyłączyć a on zmienia kierunek jazdy i zaczyna ruszać w odwrotnym kierunku. Co jest nie tak.
 
 
Zmiennik115 
trainz
3D



Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 385
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 07-03-2018, 22:14   

Trainzowe komendy AI tak mają,czasem dobrze pociąg będzie jechał czasem w odwrotnym kierunku albo się zatrzyma i będzie ruszał po kawałku,ja stosuje komendę jedź do znacznika (umieszczam ten czerwony znacznik i nie ma z tym problemu,to chyba najlepszy sposób), w torach stacyjnych znowu zrobiłem tak że umieściłem priorytet toru na głównym Prio 1 a na bocznych Prio 2 , inaczej jak dasz komendę jedź do to pociąg np nie będzie jechał po 1 tylko będzie go pchało na bok zazwyczaj w lewą stronę.
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-03-2018, 22:20   

I też źle mówisz, komendy WBUDOWANE typu jedź do, jedź do znacznika itp mają to do siebie, żę AI jedzie tak jak on uważna za słuszne, nie ważne co mu ustawisz w poleceniu czy jak ułożysz rozjazdy, on sobie przełoży sam
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
Zmiennik115 
trainz
3D



Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 385
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 08-03-2018, 11:59   

zolwik napisał/a:
I też źle mówisz, komendy WBUDOWANE typu jedź do, jedź do znacznika itp mają to do siebie, żę AI jedzie tak jak on uważna za słuszne, nie ważne co mu ustawisz w poleceniu czy jak ułożysz rozjazdy, on sobie przełoży sam


Jeżeli umieścisz sobie priotytety toru to wtedy już nie pojedzie jak sobie chce,przynajmniej u mnie w TS2009 i TS2010 jeszcze nigdy się tak nie zdarzyło.Owszem bez ustawienia priorytetu w torach tak się działo że pociąg wysłany np do jakiegoś miejsca na mapie na niektórych stacjach jechał bokiem (zazwyczaj w lewo),ale to rozwiązanie zażegnało problem.
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-03-2018, 21:51   

Pociągi w trybie AI jadą po prostu po najkrótszej trasie. Jak może pociąg ściąć zakręt to to robi i wtedy jedzie bocznym torem. Ja też ustawiam priorytety i jazdę od markera do markera, ale trzeba pamiętać że i pociągom też trzeba przypisać odpowiednie. Jak się do tego przyłożyć to można ustawić przejazd tak jak nam pasuje, choć czasami jest to trudne. Wszystkich możliwości jakie się mogą zdarzyć to nie przewidzimy :-D
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-03-2018, 21:56   

Używając polecenia autodrive i ukladania dróg przebiegu można przewidzieć wszystko
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group