FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Niewidzialna sesja
Autor Wiadomość
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-03-2019, 12:02   Niewidzialna sesja

Witam!
Właśnie zdarzyła mi się ciekawa przypadłość T:ANE i tak szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak do tego podejść. Otóż miałem mapkę, którą edytowałem sobie w geodecie. Wszystko szło OK, ale brakowało mi drobnego odcinka więc postanowiłem dokleić fragment z innej mapki. Też było OK, ale w końcu chciałem zobaczyć jak wygląda sprawa w trybie maszynisty. Daję szybki podgląd i okazuje się, że zamiast tego co miałem w geodecie to mam pustą przestrzeń. Tzn nie tak do końca zupełnie pustą bo jak zmniejszę obraz na taki widok jak z kosmosu to cała mapę widać ze wszystkimi szczegółami. Tzn tak jak na minimapie w geodecie. Jak zbliżę widok to wszystko znika i jest jakby taka gęsta mgła :D Ruszając myszką to jakby się przesuwał obraz ale i tak nic nie widać. Wracam do geodety a tam wszystko w najlepszym porządku, tak jak było. Spróbowałem połączyć warstwy trasy a potem warstwę trasy z warstwą sesji ale to też nic nie dało :( Wszystkie inne trasy i sesje działają prawidłowo więc to nie wina komputera a coś z mapą. Jak później jeszcze sprawdzałem ten dodatkowy fragment pochodził z mapy która miała jedną warstwę zablokowaną (Basemape). Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi i dołączyłem z tym zablokowanym fragmentem. Może tu coś jest nie tak?
Tak dodam jeszcze, że jak dodawałem ten dodatkowy fragment, to byłem wówczas w edycji sesji a nie trasy. Nie wiem na pewno, ale chyba to nie powinno mieć większego wpływu?

Chciałem dołączyć obrazy dla lepszego rozeznania, ale jak oddalę mapę to nic nie widać a jak przybliżę to już widać normalnie. I to zarówno w geodecie jak i maszyniście.
_________________
KUID:269437
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group