FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ukryte dodatki i nie tylko
Autor Wiadomość
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-05-2019, 15:16   Ukryte dodatki i nie tylko

Witam!
Na jednej z map czeskich znalazłem kilka dodatków, które za diabła nie chciały ujawnić swoich danych w geodecie. Dopiero sposobem podanym bodajże przez Simona, który zaproponował wykorzystać do tego celu opcję wymiany składników, udało się je zidentyfikować. No i faktycznie w CM one widnieją i to jak się okazało w różnych wersjach. Tak więc zachodzi tutaj moje pytanie jak je zmusić do ujawnienia się w oknie dodatków. Filtra nie mam żadnego włączonego, więc powinny się pojawiać wszystkie dodatki jakie mam. Czy to jakiś wpis w configu powoduje że są niewidzialne?
Druga sprawa, która mnie męczy od dawna jest związana z torowiskiem. Jest to takie jakby uklepywanie się gruntu pod torami. Często zdarza się, że pod nimi pojawia się prześwit i wtedy podciągam grunt likwidując wiszenie toru w powietrzu. Jednakże po następnych uruchomieniach tejże mapy znowu tory lewitują :-/ Może widoczność tego zjawiska jest spowodowana kolorem gruntu, bardzo zbliżonego do podsypki, ale mimo wszystko nie powinno się tak dziać.
I trzecia sprawa dotyczy również torów. Chodzi o niektóre tory serii SAM, a mianowicie <kuid2:132952:100831:1> SAM Track - III/B class3 v6. Te tory są akurat w porządku ale już ich odmiana <kuid:132952:131532> SAM Track - III/B class3 v6 RARE USE już nie do końca. Mianowicie te pierwsze są widoczne zawsze, niezależnie od odległości. Natomiast te drugie po oddaleniu kamery znikają. Tutaj dałem tylko dwa przykłady, ale tych znikających torów jest znacznie więcej. Zdecydowanie mniej jest właśnie tych, które nie znikają. Podobnie zresztą jest z trawą serii Forest Grass która znika podczas gdy trawa FMA, mimo wieku trzyma się mocno :-D O co w tym wszystkim chodzi?
_________________
KUID:269437
 
 
 
Aeronlight 
nowy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 25
Dołączył: 23 Maj 2017
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-05-2019, 20:06   

Zobacz czy w configu nie ma linijki "secret". Jeśli jest, zmień wartość z 1 na 0 w każdym z dodatków, i wtedy zobacz w geodecie. Powinny się normalnie pojawić ;-)
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-06-2019, 21:08   

:) Taki sprytny to ja byłem i przeglądnąłem configi tych dodatków. Ale to nie to niestety. To musi być schowane gdzieś głębiej, podobnie jak we wszystkich płatnych trasach czy dodatkach. Kiedyś próbowałem wyedytować taką płatną trasę i trochę ją urozmaicić, ale nic z tego nie wyszło. Tzn dało się przerobić a tyle, że już otwierała się do edycji ale po otwarciu było pusto. :D
_________________
KUID:269437
 
 
 
Generally
trainz


Pomógł: 36 razy
Wiek: 26
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 305
Skąd: Zabrzeg

Wysłany: 03-06-2019, 21:55   

Jest jeszcze taka możliwość, że jest to spowodowane obecnością wpisu permit-listing 0. W takim przypadku trzeba ustawić ten wpis na 1, albo go całkowicie usunąć.
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-06-2019, 19:36   

Heh, wstyd się przyznać ale nie zauważyłem tego "drobnego" faktu, że poszukiwany przeze mnie element był z kategorii Scenery! A ja szukałem go w spline czy obiektach :-/ Nic dziwnego, że tam się nie chciał pojawić za to w Scenery jak najbardziej :lol:
Proszę wybaczyć zagapienie w tym temacie.
Pozostałe sprawy jak to znikanie trawska czy torów nadal aktualne ;-)
_________________
KUID:269437
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group