FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dodawanie trawy
Autor Wiadomość
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-11-2019, 21:54   Dodawanie trawy

Witam!
Skoro już mam tego TRS19 to trzeba ćwiczyć nowości. No i jest taka jedna z nowości - TurfFX, która daje bardzo ciekawe efekty. Mam tylko problem jak zachować te stworzone rodzaje trawki bo ile razy zamknę program to wszystko się kasuje. Znalazłem opis wszystkich parametrów ale jak to zachować na stałe to mi zapewne umkło (albo nie trafilem na to).
Druga sprawa to wszelka roślinność czyli drzewka, krzaki itp. Być może są na DLS jakieś nowe rodzaje stworzone pod tę wersję ale nie miałem jeszcze czasu tam głębiej poszperać. Tymczasem nawet te drzewka zastosowane w dołączonych trasach są delikatnie mówiąc niezbyt ciekawe. Efekt światła i cieni powoduje dużą różnicę w jasności naświetlonych fragmentów i tych będących w cieniu co stwarza taką nienaturalność wyglądu. W TANE mimo wszystko lepiej to wyglądało (taka tymczasowa moja opinia).







Czy są jakieś narzędzia żeby nieco mniej kontrastu stworzyć?

Czy jest już jakaś konkretna instrukcja do tej wersji Trainza? Może nie całkowita ale przynajmniej opisująca wszystkie nowe możliwości?


No i na koniec takie małe pytanie mniej związane z roślinnością. Otóż mam taką lokomotywę EP07-1051, która zmienia ubarwienie w zależności od odległości :-D Z bliska jest niebieska a z dalsza żółto-czerwona. Tak to sprytna maszyna ;-)
_________________
KUID:269437
 
 
 
rysztur
znawca



Pomógł: 71 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 1063
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 06-11-2019, 22:36   Re: Dodawanie trawy

Peeet2005 napisał/a:
...Otóż mam taką lokomotywę EP07-1051, która zmienia ubarwienie w zależności od odległości :-D Z bliska jest niebieska a z dalsza żółto-czerwona. Tak to sprytna maszyna ;-)

Lok ma stopnie LOD, a nie uwzględnia tego tekstura., tzn. w dalszych stopniach LOD wyświetlana jest inna tekstura niż główna.
 
 
samplaire
znawca
i na dodatek dziad



Pomógł: 78 razy
Wiek: 54
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 3142
Skąd: Wawa/Gorz/Szcz
Wysłany: 11-11-2019, 02:57   

Z t ą trawą jest tak - napisane przez informatyka dla informatyka - kompletny brak wyobraźni tego, kto to wymyslił.
U mnie zachowują się ustawienia, ale w ramach danej mapy/sesji. Za każdym razem trzeba ustawiać od nowa. Totalna bzdura, po tygodniu nie pamiętasz co było czym, bo i po co sobie głowę tym zaprzątać?
_________________
KUID:132952
Tu moje dodatki ciurkiem
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-11-2019, 13:24   

No i zgadza się z tą trawą. Jak już ją stworzę na jakiejś mapie, to już tam jest zapisana na stałe. Trzeba tylko ewentualnie na każdej nowej czy zaimportowanej mapie, coś tam wymyślić żeby było na później :-) Porobiłem sobie ściągawki z ustawieniami i w razie czego są pod ręką ;-)

A tak znowu przy okazji sprawa z rozszerzaniem mapy payware. Niby jest opcja pełnej edycji trasy ale tylko w ramach tej jednej mapy. Gdy chciałem dołożyć kilka segmentów mojej własnej mapki to wyskoczył komunikat, że nie wolno. Szkoda, trzeba będzie od nowa robić.
_________________
KUID:269437
 
 
 
rysztur
znawca



Pomógł: 71 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 1063
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13-11-2019, 16:48   

A spróbuj wywalić z configu wpis:

privileges
{
is-payware-content 1
}

Myślę, że to powinno pomóc.
 
 
samplaire
znawca
i na dodatek dziad



Pomógł: 78 razy
Wiek: 54
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 3142
Skąd: Wawa/Gorz/Szcz
Wysłany: 13-11-2019, 17:38   

Rysiek, js kiedyś próbowałem taki zabieg i nie pomogło.

Akurat robiłem eksperymenty z torami. Ale może jeszcze inaczej. Peet, otwórz do edycji i skopiuj folder na pulpit. Tam zmień ten wpis, o którym Rysiek pisze oraz zmień kuid na swój. I ten folder upuść na okno CM. Być może to samo musisz zrobić z sesją, ale też w sesji musisz dać odwołanie do kuidu (twojego) mapy.
_________________
KUID:132952
Tu moje dodatki ciurkiem
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-11-2019, 10:49   

No raczej też to nie działa. Już sam też próbowałem w ten sposób i nic nie wyszło. Owszem zainstalowała się mapa i nawet zatwierdziła, ale nie wiem skąd pojawiły się błędy:
- <kuid:269437:100029> VE180: Integrity check failure on mapfile_index.obs. One or more route/session tiles may be missing.
- <kuid:269437:100029> VE180: Integrity check failure on mapfile_index.rlr. One or more route/session tiles may be missing.
- <kuid:269437:100029> VE180: Integrity check failure on mapfile_index.trk. One or more route/session tiles may be missing.

Przy próbie otwarcia do edycji wyświetla się czysty ekran no i klapa :-) Jeszcze posprawdzam skąd się te błędy wzięły, może uda się uzupełnić co brakuje. Na razie jednak oryginalną wersję sklonowałem, narzuciło mi mój kuid i mogę ją teraz edytować dowolnie, wymieniać składniki, dokładać kolejne segmenty czy kasować zbędne wg mnie.
Dołożyłem więc swoje obszary, dołożyłem nowe odcinki torów, i całą resztę, wymieniłem co mi nie pasowało, (całą trakcję też bo ta włoska jest fatalna :-D ) i teraz już jest jako tako ;-)
_________________
KUID:269437
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-11-2019, 11:13   

Dodam jeszcze, że próbowałem tę mapkę zainstalować w T:ANE. Zmieniłem wersję na 3.7 i nawet udało się. Błędów nie wykazało, trochę brakujących zależności, ale dało się zatwierdzić i po uruchomieniu w geodecie niestety znowu czysty ekran :-( Coś gdzieś bruździ .... :-/
_________________
KUID:269437
 
 
 
samplaire
znawca
i na dodatek dziad



Pomógł: 78 razy
Wiek: 54
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 3142
Skąd: Wawa/Gorz/Szcz
Wysłany: 18-11-2019, 23:27   

Mają tajne zabezpieczenia ;-) O to im chodziło, żeby nie dało się zatwierdzać. A ciekawe czy np nie ma jakichś niewidocznych plików? Tego nie sprawdzałem :idea:
_________________
KUID:132952
Tu moje dodatki ciurkiem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group