FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: zgred
29-07-2013, 19:26
[Payware] TrainzMarket.com
Autor Wiadomość
zgred
znawca
freelancer


Pomógł: 25 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1328
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-09-2011, 01:07   [Payware] TrainzMarket.com

Dawno nic nowego nie wydałem. Dziś się to zmieniło...

a więc do rzeczy póki jeszcze jako tako pracuje mi mózg :P...
Przedstawiam wszystkim pachnący jeszcze nowością model ES64U4 na którym siedziałem już od dawien dawna.


Jest to swego rodzaju pewien skok na przód w tworzeniu moich modeli. Opracowałem standard w jakim chciałbym odtąd je tworzyć. Dzięki pracom nad tym modelem zaznajomiłem się z pisaniem skryptów do Trainz. Mogłem przez to dodać sam pare bajerów.

Od dawna już ptaszki śpiewały że mam zamiar przejść na ciemną strone mocy i tworzyć modele płatne i dziś oficjalnie do tego doszło.
Model dostępny jest w nowo uruchomionym serwisie TrainzMarket.com .


Co nowego?
Pierwsza nowość z której jestem bardzo zadowolony to to że wykonałem oto pierwszy model odrazu z interaktywną kabiną. Niestety z braku materiałów na nią musiałem improwizować w wielu kwestiach jak textury, sterowanie i skrpt. Mimo to efekt jest myślę całkiem przyjemny.


Kolejny bajer to stworzenie przezemnie systemu sprzegów które nie są odtąd statyczną częścią modelu, a zaczynają spełniać role urealnienia zabawy w Trainz.

Chciałbym by to co opracowałem każdy twórca który obecnie działa na scenie dodał do swojego modelu. Jedyne wymaganie to model stworzony minimalnie do wersji TS09. Służe pomocą na PW w dodaniu tego do modelu.

Husarz posiada także pełną kontrole nad światlami, sterowanie każdym z osobna pantografem i animowane wycieraczki.


Niestety pokonało mnie opracowanie w tym modelu textur "błyszczących" rodem tych z SD40 wbudowanej w TS09. Efekt nie był zadowalający i zarazem powodował sporo problemów w innych kwestiach. Nie zaniecham jednak prac nad tym i może kiedyś uda mi się pokonać ten problem.

Na koniec krótka "lista płac":
m0ke - zdjęcia na textury
makaron1970 - udźwiękowienie
drstrach - testy w TS12
McDreamy - pare fotek na tex kabiny
RBach - pomoc z skryptami

... i to chyba na tyle póki co :) Zapraszam na www.trainzmarket.com
.
_________________
www.14d40.pl - Sklep Miłośnika Kolei
www.trainzmarket.com - Dodatki do Trainz
Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.
Ostatnio zmieniony przez zgred 21-09-2012, 01:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
tomek24 
zaawansowany
degustator vodki



Pomógł: 39 razy
Wiek: 40
Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 651
Skąd: STAROGARD GDAŃSKI
Wysłany: 13-09-2011, 01:16   

Bez obrazy Zgred ale szkoda że zaczynasz robić płatne dodatki........ :cry: ale 14.90zł to nie tak dużo a trochę czasu musiałeś nad tym modelem poświęcić

szacun :-D

P.s. chyba się skuszę na to cacko :-P
 
 
 
xsoner2010 
trainz
xsoner2010


Wiek: 30
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 329
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 13-09-2011, 03:08   

Zamawiam :mrgreen: planujesz aktualizację kabiny itd. w przyszłości ?
_________________
https://xsoner.krb.com.pl/
 
 
 
mint111 
trainz


Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 216
Skąd: Piotrkow Tryb
Wysłany: 13-09-2011, 06:50   

Zgred wielki szacunek za zrobienie tak wspaniałego dodatku, teraz wyczekuje kabiny do ET22.
Pozdrawiam
 
 
 
SP45-166
super trainz
na uporku


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 549
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-09-2011, 07:55   

I tu się zaczyna cała dyskusja. Młodsi użytkownicy tego forum już nie pamiętają jaka była wojna o payware swego czasu. Paru ludzi wyleciało z PTT za próbę sprzedaży swej wielomiesięcznej pracy... Teraz widać powiał wiatr zmian i już można. A kolega też sam nie stworzył tego modelu do końca ("lista płac")...
Ale popieram w pełni działania- za tak wykonaną pracę należy się coś :) Akurat mnie ten model omija bo mnie husarz po prostu nie interesuje. Ale życzę powodzenia.
_________________
Odstawiony do zapasu długotrwałego.
 
 
 
Shaggy 
zaawansowany
Ave faur



Pomógł: 34 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 826
Skąd: Brzozów
Wysłany: 13-09-2011, 08:07   

Moim zdaniem fajnie, za taką cenę spokojnie można wesprzeć Zgreda :P Jakby sobie cenił np 40 zl za taki model, to na pewno odpada, ale taka cena dla wybrednych Polaków jest w sam raz :)

Może nawet kiedyś sobie zakupie (jak zrobie system ;d)
_________________
A polski hip hop wszedł i wyszedł...
 
 
 
Bobby Papla
user


Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 95
Skąd: ZABRZE
Wysłany: 13-09-2011, 08:12   

Dobry :)

Zadam takie pytanie do Autora jak i wszystkich ?

Czy tak bedzie teraz ze wszystkimi dodatkami ?
Czy opcja dodatki "nic za darmo " grozi także PTT ?

Co do modelu to widać że fantastyczna rzecz tyle że z powodu " Płac " nie będe go posiadał . Nie chodzi o to że nie potrafię ukulać 15 zeta ,ale to że z powodu jednej INTERNET TRANSACTION mam ustawiony szeroki łuk co do płatności związanych z internetem ( to długa historia )
NIE mam NIC do autora podkreślam SŁOWO NIC - to już jego wola jak ogłosił że bedzie płatne to ja rozumiem trzeba się temu podporządkować - mam nadzieje że loki ze Stacji Żary jak i reszta taboru pozostana za free .
Pozdro 8-)
 
 
 
Mariusz
super user


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 123
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 13-09-2011, 08:25   

Muszę się zaopatrzyć w TS 2010 dla tej maszynki 8-)
Ostatnio zmieniony przez Mariusz 13-09-2011, 08:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jacek
znawca
Milovník ČD


Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2673
Skąd: Chorzów
Wysłany: 13-09-2011, 08:30   

Bobby Papla,

nie łącz dwóch różnych idei: PTT to jedna idea, a prace autorskie Zgreda promowane na jego własnej stronie to zupelnie co innego.

Moim skromnym zdaniem globalna komercjalizacja dodatkow do traizna oznaczała by jego poczatek konca. Ale to temat pod dyskusję nie w tym temacie i chyba temat ten był juz poruszany. Poszukaj, bo kluczowe osoby dla sceny tam sie wypowiadały. Póki co scena PTT jest w tej postaci i jak widzisz ma się świetnie.

A to co robi Zgred jest dobrze wykonane i zostało wprzęgnięte w system podaż/popyt. Ma do tego pełne prawo, tak samo jak potencjalni klienci mają prawo nie kupic :).
 
 
 
Bobby Papla
user


Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 95
Skąd: ZABRZE
Wysłany: 13-09-2011, 08:39   

A to pardon jak coś wymyśliłem :oops:
Ja jego decyzję szanuję - nie ma tak że mi to nie leży tylko pytałem .
 
 
 
Pawel_15 
znawca
Mann Bonk



Pomógł: 68 razy
Wiek: 34
Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 2114
Skąd: Espenkrug/Bonk
Wysłany: 13-09-2011, 09:06   

Kwota 15 PLN nie jest jakimś majątkiem, jeżeli płacąc za dobrze wykonany model 15 PLN, mając do tego pomoc autora w przypadku gdyby coś się pokwasiło, jestem w stanie te pieniądze wydać. Jeżeli cena na inne modele zgreda będzie podobna, nie będzie przesadzona i będzie to motywacja do produkcji dalszych modeli w tym standardzie albo i lepszym to nie pozostaje nic innego jak czekać na nowe modele i je kupować. Widać że autor włożył w lokomotywę sporo czasu i pracy. To czy jest to płatne czy nie to jego wola. Jak ktoś chce to niech kupuje, jak nie chce to niech nie kupuje i już.

Sam model bardzo fajnie się prezentuje, szkoda że nie ma tras gdzie można by było nim dłużej pośmigać na prawie pełnej mocy :D
 
 
pysi
znawca
Krzysiek



Pomógł: 97 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 1966
Skąd: Tarnów
Wysłany: 13-09-2011, 09:12   

Prosiłbym o wstrzymanie się z opiniami o cenie i formie sprzedaży dodatku a skoncentrować się na samej lokomotywie.
Wszystkie posty nie związane z tematem będą kasowane a użytkownik może dostać nagrode :)
 
 
xsoner2010 
trainz
xsoner2010


Wiek: 30
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 329
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 13-09-2011, 12:11   

Zgred, ciekawi mnie czy planujesz dodać animowane sprzęgi do reszty swoich dzieł stworzonych do tej pory czy tylko do tych które wydasz w przyszłości ?
_________________
https://xsoner.krb.com.pl/
 
 
 
zgred
znawca
freelancer


Pomógł: 25 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1328
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-09-2011, 12:18   

Jeszcze nie wiem czy dodam to do tego co do tej pory zrobiłem. Możliwe że wrzuce to do modeli robionych pod TS09. Niestety sprzęgi działają tylko w TS09 i wyżej :/
I nie ma opcji by to obejść.

Za jakiś czas wrzuce paczke wagoników Fals z tym bajerem tak by moża się było już troszkę pobawić.
_________________
www.14d40.pl - Sklep Miłośnika Kolei
www.trainzmarket.com - Dodatki do Trainz
Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.
 
 
 
SHANKS
nowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: SCOTLAND
Wysłany: 13-09-2011, 13:55   

Sorry for the reply in English when i try to pay for it i get the message
No payment modules have been installed.
can you please help
Duncan
 
 
zgred
znawca
freelancer


Pomógł: 25 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1328
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-09-2011, 14:14   

Already works but only PLN payment.
I had disabled support for payments to the UK.
I recommend the PayPal payment, which supports the system przelewy24.
I will try to start as soon as possible payment for other currencies
_________________
www.14d40.pl - Sklep Miłośnika Kolei
www.trainzmarket.com - Dodatki do Trainz
Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.
Ostatnio zmieniony przez zgred 13-09-2011, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
McDreamy
znawca


Pomógł: 63 razy
Wiek: 31
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 1631
Skąd: Poznań
Wysłany: 13-09-2011, 18:26   

Mam pytanie odnośnie sprzęgów, czy jest to osobny model podczepiany do pojazdu poprzez pointy? Drugie pytanie brzmi, czy nie da się zrobić aby sprzęgi samoczynnie się łączyły? Czasochłonne będzie ustawianie sprzęgów w 40 wagonach....
 
 
 
pietrek
znawca
2004;2006;2010;T ANE



Pomógł: 63 razy
Wiek: 59
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2075
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 13-09-2011, 18:40   

McDreamy napisał/a:
Mam pytanie odnośnie sprzęgów, czy jest to osobny model podczepiany do pojazdu poprzez pointy? Drugie pytanie brzmi, czy nie da się zrobić aby sprzęgi samoczynnie się łączyły? Czasochłonne będzie ustawianie sprzęgów w 40 wagonach....

No cóż, jak realizm to realizm. W realu to tak trwa z godzinkę, dobrze że nie trzeba sprzęgu skręcać czy rozkręcać przy rozłączaniu. ;-)
 
 
zgred
znawca
freelancer


Pomógł: 25 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1328
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-09-2011, 19:15   

Jest to osobny model jednak wymaga on odpowiedniego skryptu w modelu bazowym.

Wiem że to było by czasochłonne dlatego też opracowałem to na zasadzie podziału lokomotywy i wagony.

W lokomotywach jest półautomat tzn. sprzęg śrubowy łaczy się z automatu natomiast przewody mają ręczne sterowanie. Co akurat wywala wagon obok do podczepienia to nalezy wybrać w menu loka.

W wagonach jest pełen automat właśnie z tej racji że nie wyobrażam sobie łączenia 40 wagonów :)
_________________
www.14d40.pl - Sklep Miłośnika Kolei
www.trainzmarket.com - Dodatki do Trainz
Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.
Ostatnio zmieniony przez zgred 13-09-2011, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
amek
user


Pomógł: 4 razy
Wiek: 56
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 80
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13-09-2011, 19:45   

Cytat:
Prosiłbym o wstrzymanie się z opiniami o cenie i formie sprzedaży dodatku a skoncentrować się na samej lokomotywie.
Wszystkie posty nie związane z tematem będą kasowane a użytkownik może dostać nagrode :)

Czyżby poruszanie tego tematu było niepoprawne politycznie?
Dodatek wspaniały, ale czemu kosztuje 1/2 ceny samej gry? Oczywiście nie chodzi mi o kwotę, ale o proporcje.
Może otworzyć dział "dodatki płatne"?
Pozdrawiam
 
 
Korzeń 
znawca



Pomógł: 74 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1606
Skąd: Knurów

Wysłany: 13-09-2011, 19:51   

@Amek
A co ma wspólnego cena gry z ceną dodaktów do niej?
A żeby nie odbiegać od tematu.
Cytat:
Kabina: TAK - podstawowe sterowanie.
To znaczy... Właściwie co to znaczy? Tylko "gaz i hamulec", czy prędkościomierz i wskaźniki: napięcie, prąd, ciśnienie też?
Ostatnio zmieniony przez Korzeń 13-09-2011, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zgred
znawca
freelancer


Pomógł: 25 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1328
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-09-2011, 20:06   

Wszystko co używa się do podstawowego sterowania w trybie kabinowym Trainz.
Nastawnik, nawrotnik, dwa hamulce, horn, predkościomierz.
_________________
www.14d40.pl - Sklep Miłośnika Kolei
www.trainzmarket.com - Dodatki do Trainz
Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.
 
 
 
pysi
znawca
Krzysiek



Pomógł: 97 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 1966
Skąd: Tarnów
Wysłany: 13-09-2011, 20:30   

amek napisał/a:
Czyżby poruszanie tego tematu było niepoprawne politycznie?
Dodatek wspaniały, ale czemu kosztuje 1/2 ceny samej gry? Oczywiście nie chodzi mi o kwotę, ale o proporcje.
Może otworzyć dział "dodatki płatne"?
Pozdrawiam

Raz na forum była już awantura odnośnie payware (wspomniał o tym SP45-166), nie chcemy tego przerabiać drugi raz.
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-09-2011, 20:30   

amek napisał/a:
Czyżby poruszanie tego tematu było niepoprawne politycznie?

Nie, po prostu to jest dział o dodatkach freeware.

amek napisał/a:
Dodatek wspaniały, ale czemu kosztuje 1/2 ceny samej gry? Oczywiście nie chodzi mi o kwotę, ale o proporcje.

W "zgniłym" kapitalizmie istnieje dość prosta zasada, jak cena odpowiada to kupujemy towar, a jak nie, to go nie kupujemy. Jeśli Ci nie odpowiada cena proponują usiąść do GMax-a/Blendera/3DMax-a/SketchUp i zrobienie sobie takiego modelu od zera, życzę powodzenia, być może stworzysz zdrową konkurencję.

amek napisał/a:
Może otworzyć dział "dodatki płatne"?

Zastanawiamy się także nad tym.

PS. Mam nadzieję, że wszystko wytłumaczyłem i nie będzie już głupich pytań o cenę.
 
 
 
Gryszaq
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 932
Skąd: E Ł K
Wysłany: 13-09-2011, 21:55   

A czy jest opcja stworzenia (czy może przeniesienia) takiego zestawu skryptów, jak na starych, dobrych modelach SirMa? Mam tu na myśli działające sprężarki w EN57, EU07, pewne realne zależności w sterowaniu lokomotywą (podniesienie patyka, załączenie WS, realistyczne działanie przekaźnika nadmiarowego). Te szmery bajery dodają baaardzo dużo frajdy do jazdy kabinowej, a zawsze mnie dziwiło (oczywiście bez cienia pretensji do autorów), że nikt tego później nie wykorzystał. Bardzo fajny był też efekt strzelającego pantografu.

...i to wszystko działało w 2k4 ;)
_________________
EŁCKA GALERIA KOLEJOWA

http://elkgk.cba.pl/index.php

ZAPRASZAM!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group