FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ryszard
16-07-2014, 09:25
Czeski przewoźnik od grudnia w Polsce?
Autor Wiadomość
mikson
nowy


Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 38
Skąd: Z miasta xD
Wysłany: 14-06-2013, 08:30   Czeski przewoźnik od grudnia w Polsce?

Witam.

Ostatnio usłyszałem, że do wejścia na polskie tory szykuje się jakiś Czeski przewoźnik (LEO Express), i to na dodatek do przewozów pasażerskich! Ma już licencje na przewozy kolejowe w Polsce i będzie obsługiwał połączenia Warszawa - Poznań - Szczecin, Warszawa - Kraków i Warszawa - Katowice - Gliwice. Będzie również konkurencją dla Pendolino.

Cytat:
LEO Express wozi pasażerów w Czechach pociągami Flirt wyprodukowanymi w Siedlcach przez szwajcarskiego Stadlera. Pociągi mogą jeździć 160 km/godz. i kursują na liczącej 350 km trasie Karviná - Ostrawa - Ołomuniec - Praga. - Aktualne obłożenie pociągów LEO Express wynosi koło 72 proc. (dla porównania: obłożenie pociągów Pendolino [starszej generacji czeskich kolei państwowych ED] wynosi aktualnie koło 30 proc. - twierdzi Andrea Hofmanová, menedżer ds. PR w LEO Express. "Pasażerowie mają bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu i dzięki unikalnemu pokładowemu systemowi rozrywki mogą bezpłatnie oglądać filmy, słuchać muzyki, grać w interaktywne gry ze współpasażerami. Dla najbardziej wymagających firma oferuje klasy business oraz premium z wygodnymi skórzanymi fotelami i bezpłatnym poczęstunkiem" - zachwala przewoźnik. Ceny biletów pomiędzy Pragą a Ostrawą zaczynają się od 137 koron (23 zł).

ŹRÓDŁA:
http://finanse.wp.pl/kat,...l?ticaid=110c40
http://pieniadze.gazeta.p..._polskiego.html

Co o tym sądzicie?
_________________
Pozdrawiam.
 
 
 
Jacek
znawca
Milovník ČD


Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2673
Skąd: Chorzów
Wysłany: 14-06-2013, 14:49   

nie wiem czy będą mogli tak łatwo sobie wejść, jak znam życie napotkają "piętrzące się trudności"

Natomiast zaciekawiony sprawdziłem jedną rzecz: Ostrawa - Praga w klasie biznes (w tym poczęstunek w cenie) - 60 zł, cena promocyjna, normalnie jest ok. 20 zł drożej. Czas jazdy 3:20 h. To jest konkurencja dla CD Pendolino. W kontekście że do Ostrawy mam jakąś godzinę jazdy, to robi całkiem ciekawą propozycję dla dalszej jazdy do stolicy CR i trzeba to przetestować. ;)
_________________
facebook.com/Zimowisko.Trainz
facebook.com/ZiemiaLodzka1985
Ostatnio zmieniony przez Jacek 14-06-2013, 14:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dostojny Kocur
znawca
świr



Pomógł: 36 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1376
Skąd: Nysa / Poznań
Wysłany: 14-06-2013, 21:42   

Dużo o sprawie pisze Rynek Kolejowy. LEO Express jako taki licencji żadnych w PL nie ma, natomiast działają we współpracy z DLA. Problemy "papierkowe" już są, ale to odsyłam do RK, bo nie ma sensu przepisywać tutaj tego co tam jest.
_________________
www.gzk.cba.pl <- zbiór moich (i nie tylko) zdjęć o tematyce kolejowej
 
 
 
kilanziom
znawca
Maniak


Pomógł: 105 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 5160
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-06-2013, 22:49   

Obserwowałem te pociągi w Czechach ale ze zdziwieniem zauważyłem, (podobnie jak RegioJet), że jeżdżą bardziej puste niż pełne, mimo szeroko zakrojonej kampanii reklamowej i dobrej oferty cenowej.

Sprawa wiąże się wg. mnie z silnym przywiązaniem społeczeństwa czeskiego do 'narodowego' przewoźnika, słynącego ze sprawności, skuteczności i dobrej oferty, a także z faktu, iż ĆD oferuje bardzo dużo promocji, zniżek itp. w podróży 'przesiadkowej' jak i doskonałe (doprawy fenomenalne) warunki skomunikowań. Zarówno RegioJet jak i Leo są tego pozbawione i są dość 'samotni' w tej materii, a że w Czechach 80% ludzi jeździ 'przesiadkowo', nie wróżę im bycia 'konkurencją' z prawdziwego zdarzenia.

Paradoksalnie Pendolino też zbyt przepełnione nie jest. Istotą sukcesu kolei osobowej w Czechach jest zupełnie inny typ odbiorcy, niż ten, o którego walczą Ci nowi przeoźnicy :)
_________________
www.wgk.cal.pl
 
 
 
machul
świeżak


Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd: Toruń
Wysłany: 06-12-2013, 12:52   

Z tego co się orientuje czeskie przewoźnik nie otrzymał zezwolenie i nie wejdzie ze swoimi kolejami na polski rynek.
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 06-12-2013, 13:34   

Żadna to nowina. To juz wiadomo od kilku miesiecy
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group