FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: zolwik
11-08-2021, 19:49
Budynek infrastrukturą Petrochemia
Autor Wiadomość
Pasjonat
nowy


Dołączył: 11 Wrz 2020
Posty: 31
Skąd: Polska
Wysłany: 10-08-2021, 10:42   Budynek infrastrukturą Petrochemia

Witam. Czy zna ktoś kuid ,nazwę lub link do dodatku typu budynek Petrochemiczny z animacjami ,oraz budynek Huty z animacjami? :-P
_________________
Pozdrawiam Pasjonat ;-)
Ostatnio zmieniony przez Pasjonat 10-08-2021, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aikozann
zaawansowany


Pomógł: 48 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 866
Skąd: Sierpc
Wysłany: 10-08-2021, 20:47   

Po pierwsze: niewłaściwy dział.
Dział "nowe" zasadniczo służy do przedstawiania nowopublikowanych dodatków do Trainz.
"Czerwonych" prosilibyśmy o przeniesienie w odpowiedniejsze miejsce.


Po drugie: chyba nie za bardzo masz pojęcie o co prosisz...

Dodatki jakich zasadniczo potrzebujesz są w większości wbudowane w Trainz, przynajmniej w wersji TS2010, jest cały zestaw dodatków obejmujący różne elementy i aparaturę przemysłu chemicznego. U mnie występują w Trainz'ie głównie pod nazwami "struktura przemysłowa XX" (gdzie "XX" to jakaś liczba) i podobnymi, ale mogą się też nazywać inaczej, w zależności od wersji gry i wersji językowej. Wystarczy je tylko uzupełnić pewną ilością dodatków z polskich stron, przede wszystkim jakimiś budynkami przemysłowymi czy też np. rurociągami od Samplaire'a.

Problem nie leży jednak w samych dodatkach. Zakładów petrochemicznych czy huty nie da się zrealizować w żaden sensowny sposób w postaci pojedynczego dodatku, ze względu na ich wielkość i złożoność.

Zanim zabierzesz się za budowanie petrochemii/rafinerii, huty, czy jakichkolwiek większych zakładów przemysłowych, najpierw popatrz sobie jak wyglądają na zdjęciach i na mapach - wtedy będziesz miał jakieś wyobrażenie jak to powinno wyglądać.

Wywołałeś temat zakładów petrochemicznych, więc masz takie przykłady:

A tu masz dla przykładu hutę miedzi:

Możesz porównać sobie na mapie czy zdjęciach satelitarnych/lotniczych wielkość tychże zakładów z wielkością miast/miejscowości w których się one znajdują (np. wielkość zakładów petrochemicznych w Płocku z wielkością Płocka czy wielkość huty miedzi w Głogowie z wielkością Głogowa). W Trainz'ie tak naprawdę można zbudować co najwyżej atrapę tego typu zakładów - tak samo jak nie buduje się w Trainz'ie całego miasta, tylko pewnego rodzaju atrapę miasta w najbliższym otoczeniu torów, podobnie i tutaj, można ew. pokusić się o zbudowanie czegoś co naśladuje takie zakłady w sąsiedztwie torów, aczkolwiek wymaga to pewnej wiedzy na temat tego co się chce zbudować.

Warto zauważyć, patrząc chociażby na powyższe mapki/plany, że większe zakłady (tzw. kombinaty) chemiczne podzielone są na działki-sektory (często specjalnie oznaczone, np. literami alfabetu), przedzielone drogami dojazdowymi. Na tychże działkach wznosi się poszczególne instalacje produkcyjne, przy czym zwykle część działek-sektorów stanowią nieużytki, które można ew. w przyszłości wykorzystać pod rozbudowę zakładu. Same instalacje też nie są zazwyczaj poupychane gęsto jedna przy drugiej, ale są zwykle od siebie oddzielone (choćby ze względu na minimalizację zagrożenia pożarem, ale też np. dla umożliwienia ich rozbudowy czy modernizacji). Duży kombinat chemiczny nie składa się z jednej instalacji, ale z całego szeregu instalacji, które mogą należeć nawet do różnych firm; często jednak te instalacje są ze sobą powiązane tak, że produkt jednej stanowi surowiec dla drugiej, tworząc całe łańcuchy produkcyjne (np. amoniak - kwas azotowy - saletra amonowa). Do tego często pewne części kombinatu, pełniące określone funkcje, są wydzielone i skupione w pewnym obszarze, np. w oddzielnej części może znajdować się sektor magazynowy ze zbiornikami do przechowywania surowców (szczególnie w rafineriach, widać to np. w Płocku, Gdańsku czy Trzebini). Niemal każdy większy kombinat chemiczny posiada na swoim terenie własną ciepłownię/elektrociepłownię, zaopatrującą poszczególne instalacje w parę procesową, rozprowadzaną rurociągami na estakadach, chłodnie (kominowe, jak np. w ZA Puławy, lub częściej wentylatorowe), własną oczyszczalnię ścieków (a w sąsiedztwie zakładów często znajduje się system osadników i zbiorników wodnych, co też można zauważyć na załączonych mapkach), własną jednostkę straży pożarnej, czy własną stację transformacyjno-rozdzielczą WN/SN (czasem nawet więcej niż jedną). Do tego dochodzą też takie "zwykłe" czy "przyziemne" elementy infrastruktury zakładu, jak jakiś budynek administracyjno-biurowy (zwykle w okolicy głównej bramy wjazdowej), przyzakładowy parking dla pracowników, klientów i gości, czy jakąś/-iś zatoczkę/przystanek autobusową/-y dla dojeżdżających pracowników. Pod względem "kolejowym", istnienie większych zakładów przemysłowych wiąże się zwykle z istnieniem w ich sąsiedztwie rozbudowanej stacji towarowej, przystosowanej do ich obsługi. Do tego sam system bocznic jest złożony i rozległy, często podzielony na poszczególne zespoły bocznic, obsługujących instalacje, zespoły instalacji, czy poszczególne części zakładów; przy czym same bocznice często nie dochodzą pod same instalacje, ponieważ często istnieją oddzielne części/sektory logistyczno-ekspedycyjne, do których doprowadzone są bocznice (to też dość dobrze widać na załączonych mapkach). Sam teren zakładu posiada wówczas zazwyczaj kilka bram wjazdowych, jedną główną, coś jak np. to:

i kilka mniejszych, dodatkowych, do obsługi poszczególnych części kombinatu, coś jak np. to:

Przy głównej bramie wjazdowej znajduje się zwykle główny biurowiec, często dość pokaźnej wielkości. W biurowcu lub w jego sąsiedztwie znajdują się często różne lokale handlowo-usługowe, np. sklepy, a niektóre zakłady posiadają swoje przyzakładowe przychodnie. Do tego zwykle jest gdzieś biuro przepustek (często w biurowcu). W okolicy głównej bramy znajduje się zwykle dość rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, przede wszystkim duży parking przyzakładowy, bardzo często pętla autobusowa (zakłady chemiczne najczęściej są oddalone od centrów miast, a jednocześnie dojeżdżają tam codziennie do pracy setki pracowników) czy kolejowy przystanek osobowy, dla umożliwienia dojazdu pracowników.
Do tego na terenie kombinatu mieści się też często wiele mniejszych firm, których działalność jest w jakimś stopniu powiązana z zakładami chemicznymi, np. przedsiębiorstwa zajmujące się przetwórstwem tworzyw sztucznych w okolicy zakładów wytwarzających polimery, przedsiębiorstwa z branży drogowej zajmujące się wytwarzaniem mieszanek asfaltowych w pobliżu rafinerii, firmy transportowe zajmujące się przewozem materiałów niebezpiecznych, firmy sprzedające gazy w butlach, czy też firmy świadczące różne usługi dla przemysłu chemicznego, np. spawalnictwo przemysłowe czy wyspecjalizowane firmy remontowo-budowlane. Do tego zwykle istnieje system ogłaszania alarmów dla całego terenu kombinatu (sygnalizacja świetlna i dźwiękowa) i system monitoringu.

To takie w sumie minimum żebyś miał wyobrażenie o co prosisz, i mógł zrozumieć czemu Twojej prośby nie możemy spełnić :-)


EDIT:
Żebyś miał jakieś wyobrażenie o jakich dodatkach mówię, i mniej więcej "jak się toto używa", to takie minimum minimorum budowania zakładów "à la petrochemicznych" w Trainz'ie wygląda w największym możliwym uproszczeniu tak:
- podstawowy "element budulcowy" instalacji to takie, nie wiem jak to nazwać, "platformy-kostki" (to coś z biało-czerwonymi filarami), wyznaczające zarys instalacji, i które następnie "wypełnia się treścią" w postaci różnych elementów aparatury przemysłowej:

mniej więcej w ten sposób, że w największą przestrzeń wewnątrz "platformy-kostki" wstawia się jakiś duży aparat, np. jakąś kolumnę destylacyjną czy reaktor, a "parter", "piętra" i najbliższe okolice "platform-kostek" wypełnia się mniejszymi elementami, np. jakimiś zbiornikami, po czym łączy się je jakimiś rurociągami, dążąc mniej więcej do czegoś takiego:

(przy czym tu na screenie jest tylko erzac, wersja nieukończona bez wstawionych mniejszych elementów)
- a finalnie dążąc do "ideału" jakim jest mniej więcej coś takiego:
https://cdn.innpoland.pl/62faea9de18732128f7a4208b926b746,0,0,0,0.jpg
https://i.iplsc.com/grupa-azoty-zaklady-azotowe-kedzierzyn-s-a/0007FIVJVX4QFV7B-C122-F4.jpg
https://s3.egospodarka.pl/grafika2/przemysl-chemiczny/Fuzje-i-przejecia-napedzaja-przemysl-chemiczny-118726-900x900.jpg
https://pliki.wnp.pl/d/36/73/43/367343_r2_940.jpg
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/Lo4k9kuTURBXy8zMDU3NGUyNS0xOGM2LTRhZDEtOTYyZS0wYjAxOGE4NTk4NzcuanBlZ5GVAs0DBwDDw4GhMAE
Ostatnio zmieniony przez Aikozann 10-08-2021, 21:19, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
Pasjonat
nowy


Dołączył: 11 Wrz 2020
Posty: 31
Skąd: Polska
Wysłany: 11-08-2021, 11:37   

Aikozann napisał/a:
Po pierwsze: niewłaściwy dział.
Dział "nowe" zasadniczo służy do przedstawiania nowopublikowanych dodatków do Trainz.
"Czerwonych" prosilibyśmy o przeniesienie w odpowiedniejsze miejsce.

Jeśli mogę prosić o przeniesienie do odpowiedniego działu całą ta konwersacje. Ponieważ są tutaj cenne informacje które się przydadzą . Proszę o przeniesienie tego tematu do odpowiedniego działu.
_________________
Pozdrawiam Pasjonat ;-)
Ostatnio zmieniony przez zolwik 11-08-2021, 19:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group