FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nieznana droga
Autor Wiadomość
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-01-2019, 22:43   Nieznana droga

Witam!
Tak mnie naszła ostatnio nostalgia za starymi mapami no i póki co wziąłem na tapetę znaną chyba wszystkim trasę Razorback. Postanowiłem ją przystosować pod T:ANE i nieco unowocześnić ;) Wymiana roślinności to całkiem dobrze poszła ale z jedną sprawą nie mogę sobie poradzić. Są tam różne drogi i między innym taka jedna, która nie daje się zidentyfikować. Nie ma na niej ruchu pojazdów i to mnie irytuje :D . Jak klikam na "Get spline" to w ogóle nie ma reakcji i nie bardzo wiem jak jeszcze inaczej ją sprawdzić. W CM jak wysortowałem drogi to jest taka jedna podejrzana rodem z Auranu "Road No Traffic" <kuid:-25:775> . Niestety w geodecie żadna taka nie jest widoczna :/ Próbowałem jeszcze podglądnąć tę mapę w TS2010 ale tam też jest jakoś dziwnie wstawiona, po kliknięciu na Get spline pokazuje się na pasku wyboru nazwa Road Aus ale w zestawieniu jej nie ma. Próbowałem też w configu mapy wywalić ten kuid ale to nic nie pomogło. Jest na to jakiś sposób podmiany tej drogi ? ;)
_________________
KUID:269437
 
 
 
ryszard
znawca



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3920
Skąd: Opole

Wysłany: 24-01-2019, 07:16   

Najlepiej daj obrazek tej drogi. Sprawdzałeś w geodecie jako scenery, bo to bywa różnie. Nie zawsze spline jest spline i odwrotnie.
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-01-2019, 10:22   

Heh, udało mi się sprawdzić co to za droga i okazało się, że to jest właśnie ta, którą podejrzewałem :D "Road no traffic" - wbudowana - kuid:-25:775. Po prostu włączyłem w CM opcję Disabled i po uruchomieniu geodety droga znikła. Tak więc wiemy już co to jest a teraz kombinuję jak ją podmienić ;-) Mógłbym ją zapewne na stałe usunąć z mapy, ale później musiałbym od nowa układać na całej mapie a to sporo by zajęło czasu ;-)
_________________
KUID:269437
 
 
 
Generally
trainz


Pomógł: 36 razy
Wiek: 26
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 305
Skąd: Zabrzeg

Wysłany: 24-01-2019, 22:30   

Od którejś wersji w oknie wymiany dodatków jest narzędzie "Get assets from the world", którym można tę drogę chwycić. A tej drogi nie ma na liście w geodecie, ponieważ w configu posiada wpis secret 1. Żeby się na niej wyświetlała, trzeba ustawić ten wpis na 0 albo całkowicie go usunąć.
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-01-2019, 17:32   

SimonieGR - jesteś Wielki!
Pewnie nigdy bym nie zauważył tego małego znaczka który umożliwia wymianę składników poprzez pobranie z mapy :-) Pięknie się udało podmienić co trzeba ! :-P
_________________
KUID:269437
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group