FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: zgred
16-11-2010, 19:48
Konkurs Geodezyjny
Autor Wiadomość
gumis88
super trainz
Polish Trainz

Wysłany: 11-11-2010, 23:13   Konkurs Geodezyjny

"KONKURS GEODEZYJNY"

Opis: Tematem konkursu jest zmodernizowany szlak. Mapy uczestników mogą zostać umiejscowione w dowolnym rejonie Polski, ale muszą przedstawiać linię (lub linie) zmodernizowaną. Gotowe mapy zgłaszane do konkursu powinny mieć przynajmniej 10 segmentów, oraz załączoną listę użytych dodatków - wystarczy spis adresów stron www. Gotowe mapy należy nadsyłać do administracji TrainzMaps do 24 grudnia włącznie. Głównymi kryteriami oceniania map będą: poziom odwzorowania wyglądu wyremontowanych linii kolejowych w Polsce, dobór dodatków, ogólna estetyka mapy oraz stosunek wydajności do grywalności.

Wyróżnione zostaną trzy miejsca i adekwatne dla nich nagrody materialne:

1 miejsce: gra Trainz 2009 :P
2 miejsce: kieszonkowy atlas lokomotyw.
3 miejsce: aktualny numer czasopisma "Świat Kolei"

prace wysyłać na:
- gumis173@vp.pl
- wujekczarls@gmail.com
- kgrid@o2.pl

http://www.trainzmaps.neteasy.pl/news.php

Ostatnio zmieniony przez gumis88 11-11-2010, 23:21, w całości zmieniany 2 razy  

KGrid
[Usunięty]

Wysłany: 12-11-2010, 16:47   

Dziś w pełni oficjalnie....

Konkurs dla każdego Trainzmaniaka, który ma ochotę spróbować swoich sił w geodezji. Każdy ma szansę, ten znany i ten nie znany, lubiany i nie lubiany. Nie oceniamy osobistości, a oceniamy kunszt tworzenia map do TRS ;)
Warunek jest jeden, albo dwa. Pierwszy to realia mapy - modernizacja. Nie mówimy jaka to modernizacja, poprostu ma być modernizacja. Drugi warunek to wigilia, do tego czasu przyjmujemy wasze prace.
Chętnie będziemy oglądać wasze postępy z budowy, możecie prezentować tutaj swoje screeny!

Bym zapomniał, muszą być to mapy jeszcze nie wydane ;)

Zapraszamy i polecamy się ;)
O nagrodach i kontakcie wspomniał gumis...

sponsorem nagród jest TrainzMaps Team ;)
Ostatnio zmieniony przez zolwik 16-11-2010, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  

mr s
[Usunięty]

Wysłany: 12-11-2010, 16:58   

Użytkownicy pewnie chcą jeszcze wiedzieć czy ich wersja kopii gry spełnia warunki :) Tak więc pytam czy wersja Trainz ma znaczenie?

Wujek 082
znawca

Wysłany: 12-11-2010, 19:31   

:) dobre pytanie w sumie. TRS 2004, 2006 i TC posiadamy obecnie, a na dniach będzie również 2009. Myślę, że powinniśmy zamknąć się w tych wersjach, ponieważ nie każdego stać na 2010 (lub nie każdy chce w ogóle go mieć).

Ostatecznie proponuję zrobić to tak: jeśli ktoś, kto nie posiada innego Trainza niż 2010 chce wziąć udział w konkursie (chociaż nie wiem po co mu wtedy np. nagroda w postaci 2009 :P) to zwerbuje się do grona jury kogoś, kto będzie mógł tą mapę odpalić u siebie i ocenić.

W razie dalszych pytań i wątpliwości piszcie tutaj, lub PW do mnie, KGrida i Gumisia88 :)

zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu

Wysłany: 16-11-2010, 18:59   

w związku z punktem Licencja - kuid:202789
1.b) Zabronione jest promowanie innych serwisów / portali poprzez umieszczanie w ich banerach dodatków znajdujących się na tej stronie, chyba że ich autor wyrazi na to zgodę.

nie proszę ale NAKAZUJE usunięcie modelów autorstwa zgred07 pochodzących ze strony www.stacjazary.pl
dotyczy to zarówno logo konkursu jak i banerów na serwisie www.trainzmaps.pl

zgred
znawca
freelancer

Wysłany: 16-11-2010, 19:48   

I oto widać jaki to szanowny Pan admin "wielkiego serwisu" jakim jest niewątpliwie TM ma stosunek do twórców dodatków. Wielkim strumieniem olał licencje na jakiej robie dodatki i zrobił co widać powyżej.

http://www.stacjazary.pl/viewpage.php?page_id=21
1. Użytkowanie.
b) Zabronione jest promowanie innych serwisów / portali poprzez umieszczanie w ich banerach dodatków znajdujących się na tej stronie, chyba że ich autor wyrazi na to zgodę.

Zgody nie było. Nawet zapytania o nią. A banerki powstały. Ten konkursowy jak i w ten w w ogromnym downloadzie TM.
Bawmy się dalej Panie Kacprze. Najpierw akcja z Maćkiem teraz ja. Ciekawe czym nas jeszcze zaskoczysz. :)

Wujek 082
znawca

Wysłany: 16-11-2010, 20:15   

Tak, tak, racja. Czytało się licencję tyle razy, że tak oczywista rzecz z głowy wyleciała - nasz błąd. Oczywiście lada moment wszystko naprawimy i licencji stanie się za dość, jest dosyć fajnych modeli, które mogą zostać użyte w to miejsce. Przepraszamy Zgreda, że z czystego podziwu dla jego twórczości, użyliśmy w kilku miejscach jego taboru i tym samym naruszyliśmy licencję.

Nie powiem, szkoda, że my - serwis geodezyjny, nie modelarski - nie może użyć do podkreślania swoich map tak świetnego taboru czy tworzyć, ku uciesze całej sceny, dodatkowych wersji znanych i lubianych lokomotyw (chociażby po to, by mieć czym się bawić na mapach). Ale licencja jest rzeczą świętą i cieszymy się, że została nam zwrócona uwaga w słusznej sprawie. Jako poważny serwis TrainzMaps nie wypiera się błędu i zapewnia, że jak najszybciej załatwi sprawę.

A z innej beczki - proszę moderatorów o wydzielenie tematu, czy coś, bo narobiło się syfu w temacie o konkursie, a autor z pewnością nie życzy sobie, by w jego temacie ktoś śmiecił :)

Pozdrawiam

zgred
znawca
freelancer

Wysłany: 16-11-2010, 20:59   

Cytat:
jest dosyć fajnych modeli, które mogą zostać użyte w to miejsce.

Płakać jakoś zbytnio nie będe.

Cytat:
Przepraszamy Zgreda, że z czystego podziwu dla jego twórczości, użyliśmy w kilku miejscach jego taboru i tym samym naruszyliśmy licencję.

To samo słyszałem od krolaka, hanysa i reszty tego całego trolostwa.

Cytat:
Nie powiem, szkoda, że my - serwis geodezyjny, nie modelarski - nie może użyć do podkreślania swoich map tak świetnego taboru czy tworzyć, ku uciesze całej sceny, dodatkowych wersji znanych i lubianych lokomotyw (chociażby po to, by mieć czym się bawić na mapach).

Używać nie zabraniam. Wręcz nakazuje. Po to są robione. Dla ogólnej uciechy całej społeczności Trainz i abym ja posłuchał że coś jest fajne i miał z tego radoche, bądź jest nie tak jak powinno być, a także bym od czasu do czasu był zmieszany z błotem za swoje / inne zdanie w pewnych kwestiach.
To że mam na niektórych cięte to już inna para kaloszy. No ale jak Kuba Bogu... :)

bazler71
zaawansowany

Wysłany: 16-11-2010, 21:05   

Hmmm rzadko się wtrącam ale wybaczcie - nie bardzo rozumiem o co szum - ja np cieszę sie jesli ktos pokazuje zrobiony przez siebie tabor na mojej mapie (a zdarzyło się) i bardzo mi to pochlebia. Jakoś teznie wpadłem na pomysł aby każdy kto chce to zrobić pisał do mnie podanie. No ale ja to taki własnie jestem a Zgred inny - wolno mu - ale nie zdzierżyłem. Pozdrawiam - i jednych i drugich

zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu

Wysłany: 16-11-2010, 21:18   

bazler zgred pozwala pokazywac na screnach itp... nie pozwala w banerach promujących inne serwisy

gumis88
super trainz
Polish Trainz

Wysłany: 17-11-2010, 00:56   

Czy mogę prosić, jeżeli sprawa się zamknie o usunięcie postów niepasujących do tematu?

A tak na marginesie, to szybko się obudziliście :P
Ostatnio zmieniony przez gumis88 17-11-2010, 00:56, w całości zmieniany 1 raz  

SP45-166
super trainz
na uporku

Wysłany: 17-11-2010, 12:36   

zolwik napisał/a:
bazler zgred pozwala pokazywac na screnach itp... nie pozwala w banerach promujących inne serwisy

Pozwala? Z wielką łaską? Panowie... Czy to piaskownica?! Ja rozumiem licencję, ja wszystko rozumiem, ale naprawdę czy to wszystko jest tego warte aż? Jakby chodziło o firmę i zarobek. I PTT i TM to serwisy non-profit, nikt zysków nie czerpie. Niedługo wszyscy sobie wszystkiego pozabraniamy...

Odpowiedz do tematu