FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
weryfikacja

weryfikacja UserID podczas rejstracji
tak
82%
 82%  [ 41 ]
nie
18%
 18%  [ 9 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 50

Autor Wiadomość
mnich3001 
Administrator

Pomógł: 33 razy
Wiek: 56
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 802
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-06-2008, 21:55   weryfikacja

W SB padł pomysł dot. weryfikacji takiej jaka miała miejsce na poprzednim forum, czyli każdy użytkownik musiał się wykazać posiadaniem UserID (tzw. KUID) co było związane z posiadaniem legalnej wersji gry & rejestracją gry na Auranie.

Podczas rejestracji były sprawdzane adresy emilowe, login i userID, było to upierdliwe rozwiązanie i tak do końca nie jestem pewien, czy spełniało swoje zadanie.

Jako, że jakiś czas temu moje zaufanie zostało poważnie nadszarpnięte postanowiłem, że sam będę prowadził "politykę forumową" i ew. pomysły dyskutował na forum - po to ono jest, tak min. było z SB.

Jaka to polityka?- jak najprościej, forum dla ludu, nie będąc zarejestrowanym można śmiało forum przeglądać, a jak ktoś się będzie włączyć do dyskusji może się zarejestrować a następnie zrobić z siebie pajaca lub być normalnym użytkownikiem. Do tego staram się za bardzo nie wtrącać w to co piszą userzy, mając cichą nadzieję, że z czasem się "wychowają" jak to nie raz miało miejsce przez te naście lat przez które jestem tu z wami.

I tyle ode mnie w tych 2 zdaniach. Zapraszam do rzeczowej dyskusji i do głosowania.
 
 
margera
zaawansowany



Pomógł: 40 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 622
Skąd: Otwock
Wysłany: 03-06-2008, 22:08   

przymusowa rejestracja w przypadku checi napisania czegos na forum na poczatek jest dobrym pomysl. napewno jakis procent traoli cos takiego zniecheci do smiecenia. w razie gdyby cos takiego nie spelnialo swojej roli mozna by sprobowac werufikacji z auranem.
_________________
sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej glupoty...

http://www.garnek.pl/margera/
http://otwockrail.cba.pl/
 
 
pysi
znawca
Krzysiek



Pomógł: 97 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 1966
Skąd: Tarnów
Wysłany: 03-06-2008, 22:13   

wiadomo, wszystko ma swoje wady i zalety. Z zalet to na pewno podczas obowiązywania weryfikacji było spokojniej, było mniej użytkowników którzy rejestrowali się i tyle ich było widać. No i nie było Icków i pochodnych z 22 kontami, no i przyczynialiśmy się do zredukowania osób z piratami. Z wad to na pewno czas jaki trzeba było poświęcić na aktywacje kont, ale myślę, że jest to cena jaką warto zapłacić jeżeli ma wyniknąć z tego chociaż odrobinę lepszej organizacji forum. padły też zarzuty o dyskryminacji osób które posiadają gry z gazet oraz osób które szukają informacji na temat gry ale nie mają się potrzeby rejestrować i wypowiadać, co do tych drugich forum powinno być widoczne dla wszystkich, ale co do tych pierwszych już taki pewny nie jestem, niektórzy płacili po 100zł za 2k6 i w sumie nic z tego nie mają (np. brak sp1 przez długo kres czasu) a tu wyskakują ludzie z grą z gazety za 9.99zł i chcą mieć takie same prawa jak reszta? Trochę to nie fair zwłaszcza za trainza można już kupić za mniej niż 19zł
 
 
mnich3001 
Administrator

Pomógł: 33 razy
Wiek: 56
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 802
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-06-2008, 22:37   

- było spokojniej - co to znaczy?, rozwiń to jakoś, czy dzisiaj są jakieś poważne awantury? Mnie bardziej denerwują samochody z tablicą "L" o które muszę się "potykać" na mieście niż kolejny "Icek"

- było mniej użytkowników którzy rejestrowali się i tyle ich było widać - przyjdzie i na ciebie czas, że na forum będziesz miał tylko nieco czasu

- nie było Icków i pochodnych z 22 kontami - Icek miał zdaje się 3 konta, są poblokowane, sam Icek był na forum ostatnio miesiąc temu. I tu bym proponował powoli rozglądać się za kolejnymi "Ickami"

- przyczynialiśmy się do zredukowania osób z piratami - przyznam, że do piractwa mam taki sam stosunek jaki do Trainz ma CDProjekt

- aktywacje kont, ale myślę, że jest to cena jaką warto zapłacić jeżeli ma wyniknąć z tego chociaż odrobinę lepszej organizacji forum - wg. mnie aktywacja kont nie jest warta tej "lepszej organizacji" bo i co z tego wynika? Ja jestem b.daleki od ciągłego trzymania kija w garści. Mieliśmy tu wiele reform i szkoda mi czasu na rozpisywaniu się o nich

- padły też zarzuty o dyskryminacji osób które posiadają gry z gazet oraz osób które szukają informacji na temat gry ale nie mają się potrzeby rejestrować i wypowiadać, co do tych drugich forum powinno być widoczne dla wszystkich, ale co do tych pierwszych już taki pewny nie jestem, niektórzy płacili po 100zł za 2k6 i w sumie nic z tego nie mają (np. brak sp1 przez długo kres czasu) a tu wyskakują ludzie z grą z gazety za 9.99zł i chcą mieć takie same prawa jak reszta? Trochę to nie fair zwłaszcza za trainza można już kupić za mniej niż 19zł - ja bym tu nigdy kasy nie mieszał, temat jest śliski i nadaje się na inną dyskusję
 
 
margera
zaawansowany



Pomógł: 40 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 622
Skąd: Otwock
Wysłany: 03-06-2008, 22:56   

mnich3001 napisał/a:
- było spokojniej - co to znaczy?, rozwiń to jakoś, czy dzisiaj są jakieś poważne awantury? Mnie bardziej denerwują samochody z tablicą "L" o które muszę się "potykać" na mieście niż kolejny "Icek"


jakichs wiekszych ekscesow na nowym forum nie bylo, a to co bylo w jakis wiekszy sposob nie bylo dokuczliwe. no ale jezeli potrzeba wiecej spokoju to zawsze mozna powiekszyc troszke grono modow.
_________________
sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej glupoty...

http://www.garnek.pl/margera/
http://otwockrail.cba.pl/
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 03-06-2008, 23:00   

[quote="mnich3001"]

[b] - było mniej użytkowników którzy rejestrowali się i tyle ich było widać[/b] - przyjdzie i na ciebie czas, że na forum będziesz miał tylko nieco czasu

[/quote]


Mnichu dobrze wiesz ze to nie chodzi o to czy ktos ma czas czy nie... tylko tylko rejestruje sie zeby zobaczyc forum napisac "siema" i tyle go widzieli...
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
jpl 
super trainz



Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 448
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-06-2008, 23:13   

Myślę, że weryfikacja to dobry pomysł, przy jednoczesnym otwarciu forum "do czytania" dla osób niezarejestrowanych. Jeśli ktoś jest uczciwy, nie ma się czego obawiać.
_________________
Would you know my name if I saw you in heaven ?
 
 
 
mgarkowski
zaawansowany
inż. modelarz



Pomógł: 56 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 852
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-06-2008, 07:32   

Dobry pomysł, ale powinno się umieścić info co to jest kuid i jak go uzyskać. Zapewniło by to początkującym userom możliwość rejestracji.
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 04-06-2008, 07:47   

[quote="mgarkowski"]Dobry pomysł, ale powinno się umieścić info co to jest kuid i jak go uzyskać. Zapewniło by to początkującym userom możliwość rejestracji.[/quote]


co to jest KUID i jak uzyskac jest napisane w instrukcji
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
mgarkowski
zaawansowany
inż. modelarz



Pomógł: 56 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 852
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-06-2008, 08:03   

zolwik napisał/a:
mgarkowski napisał/a:
Dobry pomysł, ale powinno się umieścić info co to jest kuid i jak go uzyskać. Zapewniło by to początkującym userom możliwość rejestracji.



co to jest KUID i jak uzyskac jest napisane w instrukcji

Szczerze mówiąc, to nie wszyscy instrukcję czytają :)
 
 
 
hindus
trainz



Pomógł: 6 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 259
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 04-06-2008, 08:40   

No to na wstępie odsyłać ich do niej.
_________________
Wreszcie upragniony avatar :)
 
 
Alana 
znawca


Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 2201
Skąd: Truj-miasto
Wysłany: 04-06-2008, 09:02   

IMO ze wzgledow technicznych forum powinno byc ustawione jako "do zapisu tylko dla zarejestrowanych"
Natomisty czy ta rejestracja bedzie weryfikowana przez nr kuid, czy tylko przez aktywacje konta poprzez email albo cos podobnego to juz male piwo - ot wystarczy zeby trzymac spamerskie boty zdaleka.
Zgadzam sie tez z tym ze odczyt powinien byc dla kazdego.
_________________
MEOW!
 
 
 
Maki
zaawansowany
M.K.



Pomógł: 45 razy
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 701
Skąd: Słubice
Wysłany: 04-06-2008, 12:00   

Weryfikacja - jak najbardziej za ;)
 
 
 
Pawel_15
[Usunięty]

Wysłany: 04-06-2008, 20:04   

Jestem za weryfikacją poprzez podanie KUID. Ludzie może mniej leniwi będą i nie będa na dzień dobry pytać jak zainstalować TRS...
 
 
leonek74
super user


Pomógł: 8 razy
Wiek: 49
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Tarnów
Wysłany: 04-06-2008, 22:51   

Weryfikacja nie - forum nie jest policją do ścigania piractwa a weryfikacja nie pozwoliłaby pisać postów osobom, które nie mają gry, ale posiadają doświadczenie wiekowe i kolejowe (obecni/byli pracownicy PKP).
Co do Icków - od czego są modki? Ban i po zabawie.
Zwiększanie liczby modków nie - do tej pory wszystko świetnie się układa (jedynie można zaostrzyć rygor i przytepić co niektórym język); ale to było OT.

Jedynym plusem weryfikacji z Auranem byłby przymus pochodzenia po stronach i rejestrowaniu się tych, którzy chcieliby iść na łatwiznę (kilka rejestracji, to jak kilka kłód pod nogi :P ).

Paweł: a co ma kuid do lenistwa i nieprzeczytania instrukcji?
 
 
Kamil 
znawca
Miedziak ;]


Pomógł: 79 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2230
Skąd: Lubin/Katowice
Wysłany: 04-06-2008, 22:57   

leonek74 napisał/a:
Weryfikacja nie - forum nie jest policją do ścigania piractwa a weryfikacja nie pozwoliłaby pisać postów osobom, które nie mają gry, ale posiadają doświadczenie wiekowe i kolejowe (obecni/byli pracownicy PKP).
Co do Icków - od czego są modki? Ban i po zabawie.
Zwiększanie liczby modków nie - do tej pory wszystko świetnie się układa (jedynie można zaostrzyć rygor i przytepić co niektórym język); ale to było OT.

Jedynym plusem weryfikacji z Auranem byłby przymus pochodzenia po stronach i rejestrowaniu się tych, którzy chcieliby iść na łatwiznę (kilka rejestracji, to jak kilka kłód pod nogi :P ).

Paweł: a co ma kuid do lenistwa i nieprzeczytania instrukcji?


Mam to samo zdanie co Leonek.
 
 
 
Pawel_15
[Usunięty]

Wysłany: 05-06-2008, 11:42   

leonek: Sporo ludzi zupełnie nie czyta instrukcji i nie robi NIC samemu tylko od razu na forum wali miliard pytań jak zainstalować dodatek a potem jak sie takowy robi. Tacy będą zawsze ale... w pewien sposób można zmusić userów żeby sami zaczeli próbować instalować dodatki a nie od razu na forum i miliard pytań... To tylko moja opinia ale uważam że ludzie mają cholernego lenia i idą na łatwiznę - głównie młodzi bo ci z pewnym doświadczeniem życiowym to troche tu pokombinują, troche tam i w końcu się im uda :)
 
 
PL_CMDR Blue R
user


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 57
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 05-06-2008, 18:32   

mnich3001 napisał/a:
W SB padł pomysł dot. weryfikacji takiej jaka miała miejsce na poprzednim forum, czyli każdy użytkownik musiał się wykazać posiadaniem UserID (tzw. KUID) co było związane z posiadaniem legalnej wersji gry & rejestracją gry na Auranie.


Ehhh... Szkoda tylko, że posiadanie legalnej wersji gry nie jest równe możliwości rejestracji jej na Auranie..

Przyznam, ze jestem tu nowy, ale jak czytam:
http://www.trainz.pl/_forum/viewtopic.php?t=324
http://www.trainz.pl/_forum/viewtopic.php?t=593
itd

To widzę, ze jest trochę osób, które mają oryginała, ale ze względu na mechanikę Auran planet nie mogą zarejestrować konta (vide ja). I czy takie osoby mają po raz kolejny czuć się pokrzywdzone tym, że nie kupili gry w sklepie, tylko np. na allegro, czy z dołączonego do pisma?
Ostatnio zmieniony przez PL_CMDR Blue R 05-06-2008, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-06-2008, 22:05   

no wszystko jest obejscie.... LEGALNE!
na gre z czasopisma jest wyjscie.. ale nie bede pisac jakie..


a na gre kupiana na allegro... piszesz do wydawcy czyli CDP projekt jaka jest sytuacja... podajesz swoj klucz jaki masz... wysylasz np. skan pudełka na potwierdzenie tego ze masz... i powinni ci przyslac dalsze wskazówki
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
EP09-043
trainz


Pomógł: 16 razy
Wiek: 30
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 348
Skąd: Międzyrzec Podl.
Wysłany: 06-06-2008, 15:13   

Dokładnie - dla chcącego nic trudnego, a większość trolli da się w to złapać
ps. mam nadzieję że mus podawania kuidów nie będzie musiał się wiązać z ponowną rejestracją
_________________
http://www.natorach.cba.pl/
 
 
 
gumis88
super trainz
Polish Trainz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 506
Skąd: Kowary
Wysłany: 11-06-2008, 22:42   

nie trzeba się ponownie rejestrować, też miałem z tym problem,aż wreszcie zamówiłem, dostałem, zarejestrowałem klucz i cieszę się bogactwem DLSu.
_________________
http://www.trainzart.pl
 
 
 
EP09-043
trainz


Pomógł: 16 razy
Wiek: 30
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 348
Skąd: Międzyrzec Podl.
Wysłany: 11-06-2008, 22:49   

Cytat:
nie trzeba się ponownie rejestrować, też miałem z tym problem,aż wreszcie zamówiłem, dostałem, zarejestrowałem klucz i cieszę się bogactwem DLSu.

mi chodzi o ponowną rejestrację na forum :)
_________________
http://www.natorach.cba.pl/
 
 
 
Patrol
zaawansowany
PL-PLKW


Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 784
Skąd: PL
Wysłany: 12-06-2008, 09:30   

Weryfikacja jet moim zdaniem potrzebna .
 
 
 
mnich3001 
Administrator

Pomógł: 33 razy
Wiek: 56
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 802
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-06-2008, 12:24   Patrol

Bym prosił o jakieś uzasadnienie.
 
 
Iwan
nowy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 46
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13-06-2008, 14:15   

Ja uważam, że największym problemem, na tym forum są te dzieci co mają po te 10 lat i piszą bez sensu, a w dodatku cały czas tylko czegoś szukają. Przez taką dzieciarnie zdecydowanie spada poziom merytoryczny na forum. Uważam, że na pewno przydała by się jakaś weryfikacja która zmniejszyła by ilość napływających tu dzieci. Do tego dodał bym surowsze kary za krótkie i bez sensowne posty, bo jeżeli ktoś nie umie napisać, coś w miarę składnego i rzeczowego to jeszcze nie dorósł do jakichkolwiek for dyskusyjnych.


Pozdrawiam
_________________
Iwan
Ostatnio zmieniony przez Iwan 13-06-2008, 14:18, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group