FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: RBach
23-10-2018, 09:20
Projekt_09 - wspomnienie ostatnich lat PRL.
Autor Wiadomość
KGrid
[Usunięty]

Wysłany: 25-08-2012, 14:44   Projekt_09 - wspomnienie ostatnich lat PRL.



Mapa wydana 26.01.2014 - wersja 0.99
Pokrzywnica Miasto - Unierzyce + gratis.

POBIERZ MAPĘ


Projekt_09 jest to nowy projekt geodezyjny związany ściśle z klimatem PRL roku 1980-1985. Docelowo projekt ma łączyć ze sobą dwa miasta odległe od siebie o jakieś 150km. Jednak nie wiadomo czy kiedykolwiek połączy ;).

Mapa przedstawiać będzie szlak niezelektyfikowany, leżący na pograniczu Mazowsza i Warmii oraz Podlasia. Z racji uwarunkowań ścisłych, jakimi są klimaty PRLu, znajdziemy tutaj typowe kanciaste budowle, wiele zakładów przemysłowych opatrzonych propagandowymi hasłami, oraz co najistotniejsze, wiele miejsc do trenowania swoich umiejętności hamowania składu.

Być może pojawi się wersja na szybsze komputery (przemiana będzie dotyczyła zmiana ograniczeń i prędkości szlakowych).

Etap I: Połączy węzłową stację Unierzyce (stację środkową projektu) ze stacją o bliżej nieokreslonej nazwie, która leżeć będzie w większym ośrodku przemysłowo-rolniczym. Odległość pomiędzy stacjami to od 40 do 60km.

Dalsze etapy i ich ilość nie jest znana.

Mapa budowana jest na TS2009 (tryb kompatybilny!). Przystosowana do rysowania odległości = 3000m, oraz posiadania podczas jazdy mgły przy dobrej pogodzie na poziomie 1. Tylko i wyłącznie na tych parametrach mapa wygląda tak jak było zamierzone przez autora. W innych przypadkach spożywanie mapy odbywa się na własną odpowiedzialność i jest w sumie jakby... złym odbieraniem i użytkowaniem pracy - mapy jako jedności.

Projekt_09 będzie posiadał dedykowaną gamę dodatków Dodatki w większości są dostosowane do klimatu PRL poprzez poszarzenie czy odchamienie (usunięcie grafitti itd.). Na mapie znajdować się będą również dedykowane znaki drogowskazowe czy inne detale które uczynią ten projekt wyjątkowym.

Mapa nie będzie spełniać wymagań Polskiej Normy Modułowej - mapę ma się "spożywać" osobno, jako odrębną jedność.

Strona projektu: http://trainzmaps.cal.pl/projekt_09/ znajdziecie tam screeny o lepszej jakości i ciężarze większym niż 350kb, dodatkowo tam leżakować sobie będą dodatki dedykowane, oraz...wszystkie wydane przeze mnie mapy.

DL jednak chwilowo tylko ładnie wygląda, są tam dostępne tylko dwa dodatki ;)

Hmm... nie żyłem w komunie, więc nie wiem jak było naprawdę, dlatego wszystkie uwagi co do realności odwzorowania takiego stanu mile widziane.

Obecnie gotowych jest 30km, wy zobaczycie na chwilę obecną odcinek 4km (stacja Unierzyce - po Unierzycko).

















Wiem, niektóre rzeczy są wredne, ale co zrobić. Podziękowania dla wszystkich którzy wspomagają lub będą wspomagać projekt poprzez dostosowywanie dodatków do lat komunizmu w Polsce.

Strona projektu dla przypomneinia: http://trainzmaps.cal.pl/projekt_09/
Ostatnio zmieniony przez Wujek 082 26-01-2014, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Thalys 
znawca
Jack Sparrow


Pomógł: 34 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1342
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-08-2012, 15:09   

403 Forbidden przy screenach.
_________________
Plastic is fantastic
http://www.trainzverve.com
https://www.facebook.com/trainzVERVE/
 
 
 
KGrid
[Usunięty]

Wysłany: 25-08-2012, 15:14   

postimage.org się dziś coś krzaczy. Działa dobrze, ale jak przeglądałem jakiś temat ze screenami u innych to samo się działo. Próbuj do skutku.
 
 
ING_55
super user
Freiherr Meister



Pomógł: 20 razy
Wiek: 68
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 133
Skąd: Nordpol
Wysłany: 25-08-2012, 16:14   Projekt_09 - wspomnienie ostatnich lat PRL.

Wspaniały pomysł. PRL i PKP w kolorze oliwki, bez grafitti, to moje miłe wspomnienia z młodości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przynajmniej kilka stacji na Twojej mapie było realnych. Chciałbym, abyś (jeśli tylko zechcesz ) w swoim projekcie skorzystał z moich dodatków "Scenery" - mapek topograficznych 1000x1000m-szablonów, do których wszystkie linki zamieszczam na Forum LKKTeam tu:
http://www.lkkteam.pl/forum
Linki do mapek z wybranymi stacjami mógłbym Ci też podać na PW.
Dedykacją moich dodatków do TRS2006 się nie przejmuj. Śmiało możesz je wykorzystać także w TS2009.
W pracy nad mapą życzę powodzenia i cierpliwości. :-)
_________________
Pozdrawiam
 
 
 
Alana 
znawca


Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 2201
Skąd: Truj-miasto
Wysłany: 25-08-2012, 17:42   

Widze nastepca oslawionego Podlasia.
Pytanko - na jakim SRK robisz? v5 radka czy starsza wersja? Do 2009+ polecam wersje v5, tylko ze jest jeden myk - ksztaltowki jeszcze nie zmajstrowano i trzeba poczekac.
_________________
MEOW!
 
 
 
ryszard
znawca



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3925
Skąd: Opole

Wysłany: 25-08-2012, 18:29   

Niestety DL Maps i Linki-403. Dodatkowo, nie można pobrać "dworzec kolejowy 01"
 
 
 
KGrid
[Usunięty]

Wysłany: 25-08-2012, 21:43   

Gdy mówią mi...
Cytat:
Niestety DL Maps i Linki-403. Dodatkowo, nie można pobrać "dworzec kolejowy 01"

Odpowiadam...
Cytat:
Strona jest jednak nadal w budowie...


Co do downloadu, wrzuciłem zbyt szybką wersje, wiaty i dworzec czekają na poprawki, z tym że dworzec uzależniony jest od Sonego25 który ma usunąć wtopy w TS09+. Nie będę już zmieniał, DL Map i Linki na dniach wrzucę ;)

Co do mapy, standardowo od końca:

Cytat:
Pytanko - na jakim SRK robisz? v5 radka czy starsza wersja? Do 2009+ polecam wersje v5, tylko ze jest jeden myk - ksztaltowki jeszcze nie zmajstrowano i trzeba poczekac.


Jedyna słuszna v5 w pełni konfiguralna. Stację na kształtówce mam tylko jedną - nieskonfigurowaną własnie czekam i ja na powstanie ewentualnej kształtówki. Jak nie powstanie, to będziemy działać na Chesterowskiej, która błędów w 09+ nie wyrzuca.

Cytat:
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przynajmniej kilka stacji na Twojej mapie było realnych.


A właśnie że stoi - nigdy nie robiłem map realnych i robił nie będę. TRS/TS to symulator, to ukazanie naszej wizji kolei (ta mapa ukazuje moją) i nie lubię jak mnie coś ogranicza. Ale inni zapewne skorzystają z Twoich dodatków i być może coś wygeodetują, o ile Ty wcześniej tego nie zrobisz.

Cytat:
Widze nastepca oslawionego Podlasia.


Żeby to tylko było takie proste ;)
 
 
Tata Muminka
znawca


Pomógł: 89 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 4001
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 25-08-2012, 21:44   

KGrid napisał/a:


Co do downloadu, wrzuciłem zbyt szybką wersje, wiaty i dworzec czekają na poprawki, z tym że dworzec uzależniony jest od Sonego25 który ma usunąć wtopy w TS09+. Nie będę już zmieniał, DL Map i Linki na dniach wrzucę ;)


Tam błąd jest tylko w configu.
_________________
http://sony25.pl
https://www.facebook.com/...100068261492778 - strona na FB
 
 
 
ING_55
super user
Freiherr Meister



Pomógł: 20 razy
Wiek: 68
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 133
Skąd: Nordpol
Wysłany: 25-08-2012, 22:04   

Cytat:
A właśnie że stoi - nigdy nie robiłem map realnych i robił nie będę.

Twój wybór. Ja tylko grzecznie zaproponowałem. O Mapotwórców korzystających z moich szablonów martwić się nie musisz. Zamówień mam tyle, że już kolejnych nie przyjmuję. :-)
_________________
Pozdrawiam
 
 
 
Kanclerz
znawca
architekt



Pomógł: 34 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 1731
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 26-08-2012, 11:54   

Hm, to się wypowiem ja, cóż. Mam wrażenie, że ta mapa jest martwa, że wszyscy z niej wyjechali zostawiając cały dobytek. Nie wiem jak z ukończeniem mapy, ale brakuje mi na niej samochodów, detali, ludzi którzy spożywają wódkę pod sklepem, gosposi na obejściu jednego z budynków, to też jest ważne.

http://postimage.org/image/jqgdnmsd1/

Okolica torów naprawdę biedna, lepiej by wyglądało bez tej sosny, która nie wiadomo jak się tam znalazła :mrgreen: Dodaj więcej jakiejś trawy, albo zoperuj ciemniejszą teksturą gruntu (pod krzakami, grupami drzew), JVC ma w swoim packu jakieś kwiatki (mają kolor inny niż zielony)

http://postimage.org/image/8zxcfp445/

Podobnie tutaj, też jest skromnie, gdybyś dodał przykładowo słupki kilometrażowe drogowe, jakiś patrol MO, nawet jakąś zrujnowaną szopę stojącą w krzakach już by inaczej grało.

Co do ogólnej wartości, jest bardzo fajnie i oczekuję wydania :mrgreen: oprócz tego, że biednie trochę, to zwróć uwagę na osygnalizowanie skrzyżowań, dajesz znaki kierunkowe - zielone, a brak znaków z pierwszeństwem przejazdu stopu itp. Na jezdniach które nie są oznakowane znakami poziomymi, z reguły przed skrzyżowaniami, łukami malowało się pas ostrzegawczy a potem podwójną ciągłą. To chyba droga drstracha, więc w pakiecie są obydwie. Wiem, że to Twoja wizja, ale to są moje uwagi ;-) Powodzenia
Ostatnio zmieniony przez Kanclerz 26-08-2012, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zyleta
super user



Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-08-2012, 14:24   

Czarnobyl :D. Ale klimatycznie i ładne wykonanie.
_________________
http://img.userbars.pl/95/18954.png
 
 
 
KGrid
[Usunięty]

Wysłany: 26-08-2012, 19:10   

Najpierw screeny z odcinka po. Unierzycko - tarcza ostrzegawcza semafora wjazdowego stacji Czermno, Na samo Czermno przyjdzie czas za moment.

Obecnie po nałożeniu wszystkich ograniczeń na tym szlaku testuję wydajność potrzebną do ustalenia prędkości szlakowej, tutaj mamy obecnie 60km/h, zaś za Czermnem zaczyna się 80km/h. Jeżeli szlak przejdzie testy pomyślnie Vmax szlakowa zostanie podniesiona do 80km/h.

Gotowych obecnie mamy 36km którego przejechanie trwa 40 minut (przy podwyższeniu prędkości da radę oszczędzić kilka minut).

Screeny:

















Gdy pytają mnie odpowiadam:

Cytat:
Mam wrażenie, że ta mapa jest martwa, że wszyscy z niej wyjechali zostawiając cały dobytek. Nie wiem jak z ukończeniem mapy, ale brakuje mi na niej samochodów, detali, ludzi którzy spożywają wódkę pod sklepem, gosposi na obejściu jednego z budynków, to też jest ważne.


Jak wydajnie budować mapy w TRS2004 wiem, w TRS2006 też wiem, niestety TS2009 jest trochę inny (zupełnie inaczej zachowuje się w maszyniście na mapach niż w niższych wersjach). Dlatego obecnie mamy suche budynki. Jak szlak przejdzie testy to pojawią się samochody i ludzie. Ale nie oczekujcie tutaj naprawdę wielu takich detali bo są one niewidoczne z kabiny (bo mapa będzie przeznaczona pod jazdę kabinową).

Cytat:
Okolica torów naprawdę biedna, lepiej by wyglądało bez tej sosny, która nie wiadomo jak się tam znalazła Dodaj więcej jakiejś trawy, albo zoperuj ciemniejszą teksturą gruntu (pod krzakami, grupami drzew), JVC ma w swoim packu jakieś kwiatki (mają kolor inny niż zielony)


Misiu, tor jest w dolinie, do tego jest na łuku. Dlatego masz tak pusto. Na wzniesieniach trawy się nie daje bo wygląda brzydko, a roślinki rosną rzadko. Co do ciemnej tekstury, stosuje się ją gdy masz duże zadrzewienie, zwłaszcza w miejscach gdy tekstura jest widoczna. Tutaj jadąc w tym miejscu nie masz szansy zobaczyć tekstury. A tak jak powiedziałem - mapa jest pod kabinówkę. Fakt faktem, mapa będzie jasna, kiedyś budowałem o wiele ciemniej. Tutaj zabawy teksturą jest co niemiara - zwłaszcza kontrastowymi.

Cytat:
Podobnie tutaj, też jest skromnie, gdybyś dodał przykładowo słupki kilometrażowe drogowe, jakiś patrol MO, nawet jakąś zrujnowaną szopę stojącą w krzakach już by inaczej grało.


Szczegóły o nazwie znaki drogowe, słupki itd byś zobaczył, no ale niestety ktoś sobie wymyślił 350kb więc nie ma szans żebyś to zobaczył bo rozmiar screena jest masakrycznie zmniejszony. Masz cały wygląd tej drogi na powyższych screenach - aż tak wiele z pociągu nie zobaczysz, zwłaszcza że droga idzie łukiem.

Cytat:
dajesz znaki kierunkowe - zielone, a brak znaków z pierwszeństwem przejazdu stopu

Skrzyżowania równorzędne znasz? ;)

Cytat:
Tam błąd jest tylko w configu.


Czekam na poprawkę - potem już przerobie to na inne dworce które tez idą do odchamienia... ;).
 
 
pietrek
znawca
2004;2006;2010;T ANE



Pomógł: 63 razy
Wiek: 59
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2075
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 26-08-2012, 21:17   

Witam.
W screenach zwróciły moją uwagę dwa elementy.
Mianowicie na pierwszym screenie masz To przystosowaną do stawiania na liniach dwutorowych, widać wygiętą drabinkę.


No chyba że tak ma być.

I drugi szczegół to ten telefon, one stoją raczej koło semaforów.

A drugim szczegółem jest znak którego mnie brakuje na screenie ósmym, chodzi o znak informujący że za skrzyżowaniem w prawo jest przejazd.
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-08-2012, 22:21   

KGrid napisał/a:
Szczegóły o nazwie znaki drogowe, słupki itd byś zobaczył, no ale niestety ktoś sobie wymyślił 350kb więc nie ma szans żebyś to zobaczył bo rozmiar screena jest masakrycznie zmniejszony.

Jeszcze 2 -3 lata temu limit był 250, no ale jak się nie potrafi skompresować pliku do odpowiedniej wielkości, to nawet 5GB będzie mało.
 
 
 
KGrid
[Usunięty]

Wysłany: 26-08-2012, 22:29   

Cytat:
Jeszcze 2 -3 lata temu limit był 250, no ale jak się nie potrafi skompresować pliku do odpowiedniej wielkości, to nawet 5GB będzie mało.


To też nic się nie zobaczy bo screen będzie rozmazany, nieostry, o złej jakości. 250kb było jak internet liczyliśmy w Kb, teraz nie znam nikogo kto liczy go w kb więc...

@pietrek - a w sytuacjach ograniczonej widoczności można taką zastosować? Nie wiem, przyzwyczajony jestem stawiać raczej takie, ale zamiana to wiadomo - nie problem ;)

Cytat:
A drugim szczegółem jest znak którego mnie brakuje na screenie ósmym, chodzi o znak informujący że za skrzyżowaniem w prawo jest przejazd.


Na którym screenie jest taki znak? Nie kojarzę żeby coś takiego było, tymbardziej żebym coś takiego tam stawiał. Widocznie jakieś złudzenie z racji screenów o masakrycznej jakości poniżej 350kb. . . (swoją drogą fajna wymówka, taka "na poziomie"...).
Ostatnio zmieniony przez KGrid 26-08-2012, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tata Muminka
znawca


Pomógł: 89 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 4001
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 26-08-2012, 22:33   

KGrid napisał/a:
Cytat:
Jeszcze 2 -3 lata temu limit był 250, no ale jak się nie potrafi skompresować pliku do odpowiedniej wielkości, to nawet 5GB będzie mało.


To też nic się nie zobaczy bo screen będzie rozmazany, nieostry, o złej jakości. 250kb było jak internet liczyliśmy w Kb, teraz nie znam nikogo kto liczy go w kb więc...


Niektórzy jakość tracą podczas obróbki i zapisu zdjecia do 400-500kb. Jakoś ja nie mam problemu z jakością w przedziale 250-300 kb. Mówimy o zdjęciu a nie screenie.

Więc problem nie leży w 350 kb a użytkowniku.
_________________
http://sony25.pl
https://www.facebook.com/...100068261492778 - strona na FB
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-08-2012, 22:34   

KGrid napisał/a:
To też nic się nie zobaczy bo screen będzie rozmazany, nieostry, o złej jakości. 250kb było jak internet liczyliśmy w Kb, teraz nie znam nikogo kto liczy go w kb więc...

...więc możesz założyć swój serwis, gdzie limit będzie 5GB, tutaj jest 350kb i jak na razie jesteś jedyną osobą, której to przeszkadza.
 
 
 
KGrid
[Usunięty]

Wysłany: 26-08-2012, 22:40   

Cytat:
Niektórzy jakość tracą podczas obróbki i zapisu zdjecia do 400-500kb. Jakoś ja nie mam problemu z jakością w przedziale 250-300 kb. Mówimy o zdjęciu a nie screenie.

Więc problem nie leży w 350 kb a użytkowniku.


Dla mnie ten spadek jakości jest znaczny, niestety. Jestem w tej kwestii idealistą. Zresztą sytuacja mówi sama za siebie - przez kompresje i rozmiar nie można dojrzeć szczegółów. Zdjęć nie obrabiałem już dawno, dawno więc nie będę się wypowiadał.

Cytat:
...więc możesz założyć swój serwis


Już jeden miałem, wystarczy, wbrew pozorom ciężka praca.

Cytat:
jak na razie jesteś jedyną osobą, której to przeszkadza.


Oj nie byłbym tego taki pewien i jestem w stanie założyć się o dobrą wódkę w tej kwestii.

Ale temat jest o mapie, a czerwoni OffTopa prowadzą. Panowie.
 
 
pietrek
znawca
2004;2006;2010;T ANE



Pomógł: 63 razy
Wiek: 59
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2075
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 26-08-2012, 22:44   

No właśnie nie ma znaku, a mógłby być niej więcej tak jak pokazałem:



I taki znak, choć chodzi mi bardziej o taki: skrzyżowanie z drogą podporządkowaną, a na znaku na odnodze drogi podporządkowanej jest symbol przejazdu niestrzeżonego.
http://upload.wikimedia.o...ak_F-6a.svg.png

jakoś nie mogę trafić w tej chwili na odpowiedni. A i w grze też chyba takowego nie ma.
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-08-2012, 22:44   

KGrid napisał/a:
Oj nie byłbym tego taki pewien i jestem w stanie założyć się o dobrą wódkę w tej kwestii.

Nie pijam.

KGrid napisał/a:
Ale temat jest o mapie, a czerwoni OffTopa prowadzą. Panowie.

Sam prowokujesz, chcesz pisać o mapie, pisz o mapie, a nie o kwestiach regulaminowych, od tego jest inny dział.
 
 
 
KGrid
[Usunięty]

Wysłany: 26-08-2012, 22:50   

@pietrek - za PRLu nie było takich znaków. Przeglądałem ostatnio atlas drogowy ze znakami drogowymi z roku 1981 i takich kwiatków nie było. To epoka 95 i wyżej raczej. Zrobienie takiego znaku to nie problem - odezwij się na PW, coś pomyślimy.

Cytat:
Nie pijam.


Kto chętny się założyć więc? PW proszę.

Cytat:
Sam prowokujesz, chcesz pisać o mapie, pisz o mapie, a nie o kwestiach regulaminowych, od tego jest inny dział.


Amen.
Ostatnio zmieniony przez KGrid 26-08-2012, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ING_55
super user
Freiherr Meister



Pomógł: 20 razy
Wiek: 68
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 133
Skąd: Nordpol
Wysłany: 27-08-2012, 09:16   

pietrek napisał/a:
No właśnie nie ma znaku, a mógłby być niej więcej tak jak pokazałem:

[url=http://images45.foto...a3m.jpg]Obrazek[/URL]

I taki znak, choć chodzi mi bardziej o taki: skrzyżowanie z drogą podporządkowaną, a na znaku na odnodze drogi podporządkowanej jest symbol przejazdu niestrzeżonego.
http://upload.wikimedia.o...ak_F-6a.svg.png



W czasach PRL takich znaków d r o g o w y c h nie było. :-D A tak poza tym , to Autor tematu buduje wirtualne d r o g i do jeżdżenia l o k o m o t y w ą , a nie samochodem i realizuje tylko swoje wizje, a nie rzeczywistość. Chwała Mu za to przede wszystkim, że na Jego mapach idzie sobie po prostu tą lokomowywą pojeździć, a nie tylko podziwiać ruchome trawki i drzewka z wątpliwie atrakcyjnymi przycięciami grafiki i wyrzucaniem na pulpit. :-)
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez ING_55 27-08-2012, 09:28, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
samplaire
znawca
i na dodatek dziad



Pomógł: 78 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 3142
Skąd: Wawa/Gorz/Szcz
Wysłany: 27-08-2012, 12:10   

Kanclerz napisał/a:
malowało się pas ostrzegawczy a potem podwójną ciągłą.

Wydaje mi się, że podwójną ciągłą wprowadzono później niż '85, wcześniej była pojedyncza. Wydaje mi się również, że podwójną na początku dawano w miejscach wyjątkowo niebezpiecznych, a standardowo na zakrętach była pojedyncza jeszcze przez kilka lat.
_________________
KUID:132952
Tu moje dodatki ciurkiem
 
 
 
Tata Muminka
znawca


Pomógł: 89 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 4001
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 27-08-2012, 13:45   

ING_55 napisał/a:


W czasach PRL takich znaków d r o g o w y c h nie było. :-D A tak poza tym , to Autor tematu buduje wirtualne d r o g i do jeżdżenia l o k o m o t y w ą , a nie samochodem i realizuje tylko swoje wizje, a nie rzeczywistość. Chwała Mu za to przede wszystkim, że na Jego mapach idzie sobie po prostu tą lokomowywą pojeździć, a nie tylko podziwiać ruchome trawki i drzewka z wątpliwie atrakcyjnymi przycięciami grafiki i wyrzucaniem na pulpit. :-)


Zgadzam się z poprzednikiem. Usunać wszelkie domy, drogi. Drzewa? Krzaki? Po co to komu.

Przecież to jest gra o jeżdżeniu lokomotywą po dwóch torach. A wywaliłbym też teksturowanie terenu. Po co one komu.
_________________
http://sony25.pl
https://www.facebook.com/...100068261492778 - strona na FB
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-08-2012, 13:48   

Don Vasyl Muminek napisał/a:
Przecież to jest gra o jeżdżeniu lokomotywą po dwóch torach. A wywaliłbym też teksturowanie terenu. Po co one komu.

Są takie mapy dostępne na DLS, szczególnie ostatnio jest na nie moda, polecam :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group