FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
TANE, a basemap'y i warstwy
Autor Wiadomość
rwk2007 
trainz


Pomógł: 10 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 229
Skąd: Dziki Zachód
Wysłany: 22-01-2023, 12:40   TANE, a basemap'y i warstwy

Dobry,

po przesiadce z TS2010 na TANE spotkałem się z następującym bólem: Gdy chce skopiować obszar, to TANE nie pozwala wykonać operacji, jeżeli pod nim jest zablokowana warstwa - w tym wypadku Basemap'a.

https://trainzpicture.pl/image/GTJSu

Odblokowywanie warstwy z podkładami na okazję każdego kopiowania jest niesamowicie upierdliwe na dłuższą metę, nie wspominając o tym, że już dwa razy podkłady się przez to rozsypały i trzeba było układać na nowo :-P

Czy zetknął się z powyższym i posiada jakiś patent na takowe działanie? Serdecznie pozdrawiam.
 
 
 
Korzeń 
znawca



Pomógł: 74 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1605
Skąd: Knurów
Wysłany: 22-01-2023, 14:24   

Powiem tak. Niemożna :mrgreen: Tego problemu nie da się obejść. Ja maziam konkretną teksturą w miejscu gdzie ma być las i dopiero jak mam przeniesione wszystko z basemapy na grunt, to odblokowuję warstwę z basemapą i kopiuje sobie drzewka. Jak przy okazji któraś basemapa zniknie to nie ma straty bo już i tak są do usunięcia :-)
_________________
kuid:394491 - folder z dodatkami / my all content
 
 
 
rwk2007 
trainz


Pomógł: 10 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 229
Skąd: Dziki Zachód
Wysłany: 22-01-2023, 16:24   

Tego się właśnie obawiałem. No cóż, trzeba będzie chyba zmienić przyzwyczajenia :-P Dzięki za pomoc!
 
 
 
Sebek07 
super user


Pomógł: 8 razy
Wiek: 27
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 102
Skąd: Wyszków
Wysłany: 01-02-2023, 17:19   

Używaj opcji wklejania, ale tej obok, co jest pod wyborem tekstury. Najlepszy sposób na obejście tego komunikatu. Oczywiście nie zapomnij zablokować warstwy z basemapą.
_________________
Pasjonaci nieczynnej linii kolejowej Auranowice Kebab - Biała Pendolińska pełodegie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group