FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Problem - zniknął tabor kolejowy (głównie wagony)
Autor Wiadomość
f_boat
nowy


Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 12
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 18-11-2012, 21:27   Problem - zniknął tabor kolejowy (głównie wagony)

Zauważyłem to niedawno, bo postanowiłem zrobić mapkę swojej okolicy. Otóż z TRS 2004, SP4 zniknęła mi ogromna część taboru kolejowego (co podkreślam, bo przez jakiś czas bawiłem się tramwajami i one są). Z tego co widzę, dotyczy to właśnie konkretnie wagonów. O dziwo, chodzi także o te wbudowane oryginalnie w TRS, np wagony OBB czy nawet te z serii "drewnianej". Nie muszę dodawać, że nie tak dawno wszystkie one działały; nic nie reinstalowałem ani nie przenosiłem, nigdy niczego nie usuwałem (nawet gdy nie działało poprawnie), dawno też nic nie wgrywałem.
Nie chcę Was tu zanudzać, proszę tylko o jakieś skojarzenie, czego mogło zabraknąć wspólnego dla wagonów zarówno wbudowanych, jak i tych z serii PKP - co jest dla nich tak koniecznie potrzebne. Uściślę jeszcze, że w geodecie wszystkie one występują na liście wyboru, jednak nie można ich dodać - tory pozostają puste (na mapie też nic się nie pojawia). Trudno tu wymieniać konkretne KUID'y, bo problem jest dość generalny - tak np. z tego co widzę loki są, są też wszystkie 'kible' z Waszej strony, modele Zgreda (loki, np. EU07), ale wagonów w zasadzie żadnych: ani OBB, ani Jan Kiepura, ani IC z żadnej serii, ani towarowych, ani wspomnianych już drewnianych klocków. Nie działają też oryginalne scenariusze - wszystkie informują, że nie można wczytać skryptu z powodu błędu - prawdopodobnie chodzi właśnie o nieistniejące wagony.

Ja wiem, że jest wiele zależności, głównie dodatków do dodatków, i nie chcę byście to głęboko analizowali, bo szkoda Waszego czasu; może jednak ktoś z Was skojarzy, co jest tak generalnego, że powoduje zniknięcie nawet wagonów wbudowanych w grę. Bardzo chciałbym uniknąć reinstalacji, bo wszystko sz... trafi :-(

Jeśli stworzę sobie mapę bez tych niedziałąjących rzeczy, to wszystko jest OK i działa, więc sam TRS zdaje się być w porządku (o ile w ogóle kiedykolwiek można tak o nim powiedzieć)

PS.: Tak na marginesie, czy tu jeszcze ktoś używa TRS 2004? Bo jeśli ma dojść do reinstalacji całości, to może lepiej wrzucić od razu 2006 (wyższych mój stary komp nie pociągnie...)... A młody naprawdę lubi kolej i szkoda to zmarnować. :-/
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów i moderatorów, ewentualne warny za odgrzewanie archiwalnej gry i głupiego problemu przyjmę z pokorą na karczycho.
Ostatnio zmieniony przez f_boat 18-11-2012, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
banan194
nowy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 23
Skąd: jaworowo
Wysłany: 19-11-2012, 21:11   Re: Problem - zniknął tabor kolejowy (głównie wagony)

a paintshed masz wgrany, to może być przyczynom
 
 
 
banan194
nowy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 23
Skąd: jaworowo
Wysłany: 19-11-2012, 21:12   Re: Problem - zniknął tabor kolejowy (głównie wagony)

a paintshed masz wgrany, to może być przyczynom
 
 
 
UAZ 
znawca
Automatyk



Pomógł: 54 razy
Wiek: 26
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 1617
Skąd: Kargowa/Wolsztyn
Wysłany: 19-11-2012, 21:20   

paintshed? OMG... :shock:

Polecam instalując sobie Trainz Object Explorer (czy jakoś tak). Możesz wtedy sprawdzić czy czegoś nie brakuje w nich, może się okazać, że wcięło jakiś wbudowany dodatek, z którego ten tabor korzysta.

A tak na marginesie, to polecam jednak przesiadkę na wyższe wersję, tam masz CMP i wszystkie błędy i braki jak na dłoni ;-)
_________________
Jaka praca dziś, taka Polska jutro!
 
 
 
f_boat
nowy


Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 12
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 20-11-2012, 20:20   

PROBLEM ROZWIĄZANY!

banan194 - miałeś rację; UAZ - za Twoją podpowiedzią użyłem TOZa i wyświetlił mi brak składnika: Trainz PaintSched. Coś mi się przypomina, że chyba sam go odinstalowałem, gdyż sądziłem, że służy tylko i wyłącznie do malowania obiektów. Pomyłka niestety. Ściągnięty, wgrany, wszystko działa. W dowód wdzięczności po punkcie ode mnie.
Dzięki za zainteresowanie, Młody wniebowzięty ;)
Ostatnio zmieniony przez f_boat 20-11-2012, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group