FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dziwny błąd przy uruchamianiu
Autor Wiadomość
Qba
nowy


Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 15
Skąd: Tarnów
Wysłany: 17-05-2008, 19:22   Dziwny błąd przy uruchamianiu

Witam,

wczoraj tak jak zawsze włączyłem Trainza i nagle podczas ładowania (kiedy zaświecają się te światełka) Trainz wywala Fatal Error:



Jak dla mnie jest to dziwny błąd jeszcze takiego nie widziałem.

Proszę o pomoc, bo chce budować moją fajną (jak mam nadzieję) mapkę.

Pozdrawiam

Qba
 
 
Maki
zaawansowany
M.K.



Pomógł: 45 razy
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 701
Skąd: Słubice
Wysłany: 17-05-2008, 21:32   

Trochę dziwna lokalizacja ci się pojawia... jeśli chodzi o TRS wszystko powinno się mieścić w folderze Auran/TRS2004 i tu teraz w folderze Bin powinien znajdować się Kernel etc. File.cpp - to nie jest rozszerzenia pliku typu C++?
Czy TRS masz zainstalowanego na jednej z partycji dysku głównego, gdzie windzgroza(nieprzenośnego)... Przy okazji czy masz TRS z SP4 (od razu) czy instalowałeś osobno.
Pozdrawiam!
 
 
 
neptun 
super user



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 121
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 17-05-2008, 23:02   

Kilkanaście dni temu, miałem taki sam komunikat (przynajmniej ścieżka do tego pliku cpp była identyczna, reszta nie pamiętam) tyle, że pojawiał się już w geodecie. Mogłem poruszać się po całej mapie, jedynie gdy znajdowałem się w okolicach końca stacji Przeworsk Towarowy, wywalało mi ten właśnie błąd. Co ciekawe gdy dawałem kontynuuj, gra działała dalej tyle tylko, że nie mogłem już się poruszać (ani klawiatura, ani myszka nie reagowały, w windzie i owszem). Po ponownym uruchomieniu było tak samo, czyli wszystko ok za wyjątkiem tego "tajemniczego miejsca". Odpalałem mapę na laptopie i nic takiego się nie działo. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale ostatnio miałem problemy z pamięcią ram. Wymieniłem kości i wszystko wróciło do normy.
Sam zastanawiałem się nad tą dziwną ścieżką do pliku. Może trainz tworzy jakieś ukryte pliki podczas działania? Czort wie.
 
 
 
Alana 
znawca


Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 2201
Skąd: Truj-miasto
Wysłany: 18-05-2008, 02:42   

scieżka sie nie przejmujcie - dotyczy ona komputera na ktorym program trainz byl kompilowany a nie waszego...
_________________
MEOW!
Ostatnio zmieniony przez Maki 20-05-2008, 06:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Qba
nowy


Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 15
Skąd: Tarnów
Wysłany: 19-05-2008, 20:24   

Witam,

TRS jest zainstalowany na innej partycji niż system (TRS jest na G, a system na C), a SP4 był razem z Trainzem.

Pozdrawiam

Qba
 
 
mnich3001 
Administrator

Pomógł: 33 razy
Wiek: 56
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 802
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-05-2008, 13:03   

Hm, widzę, że jest problem - http://pl.wikipedia.org/w...8informatyka%29 - tu jest wyjaśnione co to jest kompilacja.
 
 
mikusza1
nowy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 65
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 36
Skąd: Lublin
Wysłany: 02-06-2008, 08:29   

A nie miałeś wcześniej DirectX ustawiony bo widzę na obrazku że masz OpenGL. Ten błąd jest związany z obsługą ekranu. Ustaw w opcjach początkowych na DirectX.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group