FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ryszard
02-02-2015, 13:58
TrainzMaps Download - do września 2012
Autor Wiadomość
KGrid
[Usunięty]

Wysłany: 30-05-2012, 19:03   TrainzMaps Download - do września 2012

Witam,

jako właściciel serwera na którym obecnie znajduje się download Trainz Maps ( http://trainzmaps.cal.pl/site/download/index.php ) informuję że pobieralnia będzie dostępna w sieci tylko i wyłącznie do września 2012. Po tej dacie download może, lecz niekoniecznie musi istnieć (zależy kiedy cal.pl wyłączy serwer).

projekt TrainzMaps nie będzie kontynuowany.

Pzdr KGrid.

PS: Kiedyś gdzieś widziałem temat apropos tego downloadu, nie mogę go znaleźć, więc albo doklejcie, albo przenieście gdzie trzeba.

Alana 
znawca

Pomogła: 129 razy
Wysłany: 30-05-2012, 19:14   

Czy zgodzisz sie na przeniesienie plikow z dodatkami i mapami na PTT albo inny serwer?

KGrid
[Usunięty]

Wysłany: 30-05-2012, 19:36   

Obawiam się że to pytanie nie jest skierowane do mnie, autorzy wyrazili zgodę na opublikowanie plików na TM, a czy gdzieś indziej tego nie wiem. Tutaj raczej trzeba pytać się autorów, nie mnie.

Ja oczywiście mogę przekazać pliki jednostkowo czy całościowo.

ciechu
nowy

Wysłany: 09-06-2012, 12:27   

strona już przestała działac.....

hanys 
znawca
Dyżurny Ruchu

Wysłany: 09-06-2012, 19:44   

ciechu napisał/a:
strona już przestała działac.....

Opowiadasz głupoty kolego. Strona w pełni działa. Normalnie idzie jeszcze pobierać .... Poniżej masz Print Screena.

Pawel_15 
znawca
Mann Bonk

Wysłany: 09-06-2012, 19:55   

Hanys, chrzanisz :) Wczoraj w momencie pisania posta przez @ciechu strona nie działała, wywalało jakiś błąd z bazą MySQL. Teraz jest OK.

gumis88
super trainz
Polish Trainz

Wysłany: 11-06-2012, 09:42   

Co do dodatków to wyrażam zgodę na umieszczenie ich na PTT, W wolnym czasie znajdą się również na trainzart.

Kamil 
znawca
Miedziak ;]

Wysłany: 12-06-2012, 12:17   

Otrzymałem jakiś czas temu zgodę od Pawulonna na umieszczenie jego dodatków na mojej stronie. Bedą do pobrania z nowej strony.
Ostatnio zmieniony przez Kamil 12-06-2012, 12:19, w całości zmieniany 3 razy  

RBach 
Administrator
Toromistrz

Wysłany: 12-06-2012, 12:49   

A może Trainzmaps "uratować" tak, jak uratowano kolej.pl? Skoro cal.pl wyłącza serwer, to przenieść cały download do kogokolwiek (Neri, ja, kto jeszcze?) z hostingiem i niech wisi dalej jako trainzmaps (ewentualnie archeo.trainzmaps, tak przez analogię do kolej.pl). Odpada problem publikacji na "nie-trainzmaps" i zgody na inne serwisy, download dalej działa i tak dalej. Jedynie nic nowego się tam nie będzie pojawiać, co jest oczywistą oczywistością.
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 20.02.2022
Ostatnio zmieniony przez RBach 12-06-2012, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  

Alana 
znawca

Wysłany: 12-06-2012, 12:51   

Ok a ile giga tego jest?

hanys 
znawca
Dyżurny Ruchu

Wysłany: 12-06-2012, 15:39   

Można było by też zrobić zrzutkę. Oczywiście każdemu by przysługiwał jakiś % pojemności serwera oprócz zajmowanej powierzchni przez Download TM. Ja wykupiłem hosting "Ace" na cal.pl.
Pojemność 5 Gb a abonament roczny kosztuje 97.17 zł brutto. 5 Gb to dużo. Ja mam dopiero zaledwie 800 Mb zapełnione. A mam pełno plików, pliczków zdjęć na nim powsadzanych + mam wypożyczone powierzchnie dla znajomych i ich strony ;)

Po czym stopniowo przez kolejny rok, download z TM można przenosić na PTT bądź inne strony. Chociażby na Kamila czy Wujka 082 ;)

*Niniejszy post jest tylko propozycją, która może być odrzucona.
Ostatnio zmieniony przez hanys 12-06-2012, 15:42, w całości zmieniany 2 razy  

EU 04
zaawansowany

Wysłany: 12-06-2012, 15:40   

Profilaktycznie parę dni temu ściągnąłem cały zasób serwera i wykazuje mi jakieś 345 plików - 458 MB. Może być tego "ciutek" więcej bo kilka sztuk (jakieś 3 czy 4 nie chciały się zassać)
Ostatnio zmieniony przez EU 04 12-06-2012, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  

RBach 
Administrator
Toromistrz

Wysłany: 12-06-2012, 19:22   

hanys napisał/a:
Można było by też zrobić zrzutkę.
Po czym stopniowo przez kolejny rok, download z TM można przenosić na PTT bądź inne strony. Chociażby na Kamila czy Wujka 082 ;)
*Niniejszy post jest tylko propozycją, która może być odrzucona.

I zostaje odrzucona. Po co "zrzutka", skoro są tu osoby, które biorą to do siebie "od ręki" i za free? Ja mam hosting na potrzeby firmy, a że potrzeby firmy to 10MB z 10GB, to reszta jest "pod kolejki". U mnie wisi np. Makaron i TGBBF11. Neri ma też ileś tam GB quoty i nie raz się deklarowała, że może takie rzeczy przygarnąć.

Po co to przenosić "przez rok", skoro wystarczy udostępnić konto FTP i opiekun starego Trainzmapsu wgrywa to na raz? Z postawieniem strony i porządkami to jeden dzień.

I kto miałby taką kasą ze zrzutki zarządzić, na kogo miałyby być rachunki (umowa i odpowiedzialność) i tak dalej? Na ciebie? na trainz.pl? na ojca Rydzyka? IMO bezsensowny pomysł. Nie wiem, czy kojarzysz coś, co się zwało kolej.pl, tam też były plany, zrzutki i takie tam - i długo nie pociągnęło. Po jaką cholerę mieszać w to koleżankę Mamonę? :D
Ostatnio zmieniony przez RBach 12-06-2012, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  

hanys 
znawca
Dyżurny Ruchu

Wysłany: 12-06-2012, 20:31   

No i po to zaznaczyłem iż że to propozycja ^^. A jeżeli już są chętni na przygarnęcie TM to bardzo się z tego ciesze. Jeżeli bym miał taką sytuacje jak ty iż serwer z którego korzystasz że tak powiem masz za darmo i około +- masz 9,9 gb wolnego to też bym zaoferował przestrzeń serwerową. Ale cóż ja tak nie mam i musiałem wykupić. Z bólem wyłożyłem ~100 zł. Gdybym nie musiał to bym nie kupował. Ale tak a inaczej sie stało że cba.pl w bambuko zagrało więc wiadomo.

RBach 
Administrator
Toromistrz

Wysłany: 12-06-2012, 21:02   Re: TrainzMaps Download - do września 2012

KGrid napisał/a:

jako właściciel serwera na którym obecnie znajduje się download Trainz Maps ( http://trainzmaps.cal.pl/site/download/index.php ) informuję że pobieralnia będzie dostępna w sieci tylko i wyłącznie do września 2012. Po tej dacie download może, lecz niekoniecznie musi istnieć (zależy kiedy cal.pl wyłączy serwer).

projekt TrainzMaps nie będzie kontynuowany.

Mistrzu, a jakie wymogi techniczne ma ta strona? pehap i myskul? :-) Dawaj to do mnie albo do Neri, szkoda stuffu żeby przepadł w otchłani zapomnienia :-)

Thalys 
znawca
Jack Sparrow

Wysłany: 12-06-2012, 23:01   

Ja służę również serwerem, z nieograniczoną pojemnością i transferem. :)

Alana 
znawca

Wysłany: 12-06-2012, 23:57   

To zostaje sprawa techniczna zbackupowania nie tylko dodatkow ale struktury strony i wgrania jej na wybrany serwer.

RBach 
Administrator
Toromistrz

Wysłany: 13-06-2012, 11:26   

OK, to czekamy na odpowiedź od KGrida.

KGrid
[Usunięty]

Wysłany: 13-06-2012, 12:18   

Dzięki RBach za PW, inaczej pewnie bym tutaj wszedł za jakiś bliżej nieokreślony czas.

Na wejście informuję iż nikomu kto miał jakikolwiek kolor moderatorsko-adminowski na TrainzMaps tego nie oddam. Wy już mieliście swoje pięć minut które pięknie zjeb....ście.

Technicznie wygląda to tak iż:
- Download stawiał Zergall na silniku paFileDB 3.6
- Nie posiadam prawdopodobnie wszystkich haseł do bazy danych i admina (a jeśli mam to głęboko i na innym komputerze)
- TrainzMaps umarło, więc albo kopiujecie to żywcem w takiej wersji i nie aktualizujecie tego nigdy (w formie jak wspomniał RBach - archeo), albo pobieracie sobie pliki i zarządzacie nimi po uzyskaniu zgody od autora. Ale w tym drugim przypadku nie otrzymujecie plików ode mnie.
- Jestem wredny, wiem.
- Aha, nazwy TrainzMaps proszę również nie używać w nowych jakiś tam projektach, bo prawo do nazwy nadal mam ja, a być może pod tą nazwą powstanie moja skromna internetowa pamiątka po mojej mapotwórczej pseudo karierze.

- Co do zrzut, zrzućcie mi się na dobry komp by najnowszy TS działał, na studia, to TrainzMaps powróci do życia jak dobre kilka lat temu ;]

To teraz myślcie dalej, jestem skłonny to oddać pod powyższymi warunkami.

PS: Ustawiłem sobie powiadomienie o odpowiedzi, będę śledził na bieżąco.

RBach 
Administrator
Toromistrz

Wysłany: 13-06-2012, 15:04   

KGrid napisał/a:

Na wejście informuję iż nikomu kto miał jakikolwiek kolor moderatorsko-adminowski na TrainzMaps tego nie oddam. Wy już mieliście swoje pięć minut które pięknie zjeb....ście.

Kwasy osobiste pomijam, a że ja zacząłem temat ratowania, to niech będzie że ja to biorę, ewentualnie Neri albo Thalys (czyli ci co się zdeklarowali z quotą na serwerach) :-)

KGrid napisał/a:
- TrainzMaps umarło, więc albo kopiujecie to żywcem w takiej wersji i nie aktualizujecie tego nigdy (w formie jak wspomniał RBach - archeo), albo pobieracie sobie pliki i zarządzacie nimi po uzyskaniu zgody od autora. Ale w tym drugim przypadku nie otrzymujecie plików ode mnie.

Jedyne co można i należy dodać - to listy zależności do dodatków. I kłódka.

KGrid napisał/a:

- Jestem wredny, wiem.

Oj tam oj tam :-)

KGrid napisał/a:

- Aha, nazwy TrainzMaps proszę również nie używać w nowych jakiś tam projektach, bo prawo do nazwy nadal mam ja, a być może pod tą nazwą powstanie moja skromna internetowa pamiątka po mojej mapotwórczej pseudo karierze.

OK.

KGrid napisał/a:

To teraz myślcie dalej, jestem skłonny to oddać pod powyższymi warunkami.

No to myślimy :-) Reszta - do tablicy :-D

Thalys 
znawca
Jack Sparrow

Wysłany: 13-06-2012, 21:28   

Zgłaszam nieprzygotowanie. :P

A tak na poważnie. Szybka decyzja kto to bierze, bo mój czas w czasie sesji jest cenny. :P Papier kamień nożyce czy ciągniemy słomki? :>

znawca

Wysłany: 14-06-2012, 07:21   

To ja zabawię się w "wujka dobra rada". ;-)
Zostawcie w spokoju tą niby "markę". Większość osób które miało dodatki na TM jest obecna również na PTT. Zapytajcie się indywidualnie o zgodę na przeniesienie dodatków i stopniowo wrzucajcie je na PTT. Nawet jeżeli coś zaginie, to prawdopodobnie będą jakieś drugorzędne elementy o niewielkim zastosowaniu. Natomiast już na zawsze uwolnimy się wszyscy od warunków, przeterminowanych żali itp.

Pawajoro
super user

Wysłany: 14-06-2012, 18:56   

Cytat:
Reszta - do tablicy

Zgłaszam się do odpowiedzi :mrgreen:

Więc tak: za circa tydzień wyjdzie beta mego Kuidlandu, to zrobiłbym potem Panel Admiński dla PTT Regional Opierdaling Manager'a Thalysa. Potem zrobiłbym "przejściówkę", która pobierze dane z SQL'a TM i je przetworzy do standardu Kuidlandu.W takim przypadku muszę mieć dane do bazy SQL (login, hasło) A z kwestią zgody zrobiłbym tak: wysyłamy PW wszystkim TMowiczom i mają 7 dni na decyzję. Jeżeli nie odpowiedzą prawo na publikację automatem przepada na rzecz PTT

Jak myślicie ? :roll:

drstrach
znawca

Wysłany: 14-06-2012, 19:01   

Pawajoro napisał/a:
A z kwestią zgody zrobiłbym tak: wysyłamy PW wszystkim TMowiczom i mają 7 dni na decyzję. Jeżeli nie odpowiedzą prawo na publikację automatem przepada na rzecz PTT

Takie trochę janosikowe podejście, jeśli już, to raczej wysłać pytanie o zgodę na publikację/przeniesienie i cierpliwie czekać. Jeśli nie uzyskamy odpowiedzi, cóż, trzeba się pogodzić z utratą dodatków i ew. czymś je zastąpić.

rysztur
znawca

Wysłany: 14-06-2012, 19:32   

drstrach napisał/a:
Pawajoro napisał/a:
A z kwestią zgody zrobiłbym tak: wysyłamy PW wszystkim TMowiczom i mają 7 dni na decyzję. Jeżeli nie odpowiedzą prawo na publikację automatem przepada na rzecz PTT

Takie trochę janosikowe podejście, jeśli już, to raczej wysłać pytanie o zgodę na publikację/przeniesienie i cierpliwie czekać. Jeśli nie uzyskamy odpowiedzi, cóż, trzeba się pogodzić z utratą dodatków i ew. czymś je zastąpić.

Można dać adnotację, że brak odpowiedzi w ciągu 14 dni, oznacza akcept milczący. Unikamy w ten sposób czekania w nieskończoność.
Ostatnio zmieniony przez rysztur 14-06-2012, 19:33, w całości zmieniany 2 razy  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi