FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kilka prostych pytań odnośnie projektowania w geodecie
Autor Wiadomość
Lewy102
nowy


Wiek: 34
Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 19
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-12-2014, 02:19   Kilka prostych pytań odnośnie projektowania w geodecie

Witam, czytałem różne instrukcje do gry, oraz przeglądałem wszystkie opcje w geodecie i nie znalazłem rozwiązania problemu, więc zakładam temat.

Proszę więc o wyjaśnienie mi w jaki sposób projektuje się pochyły teren, na którym można położyć tory. Żeby wszyscy wszyscy zrozumieli o co mi chodzi, to podam przykłąd. Z punktu A, który ma wysokość 0, chcę poprowadzić tory do punktu B, który jest kilometr dalej i ma wysokość 15. Wiadomo zatem, że teren na którym położę tory będzie się wznosił. Pytanie więc moje jak zrobić podjazd na tym kilometrowym odcinku, który będzie się ładnie wznosił pod tym samym katem.
Nigdy nie udało mi się osiągnąć takiego efektu, zawsze wychodziły mi jakieś pagórki.

Pytanie nr 2: Czy istnieje możliwość obrócenia kilku obiektów naraz ? Np. chcę dodać 10 budynków do mapy, każdy z nich muszę obrócić o jakiś tam kąt aby mi pasowały, muszę obracać każdy z osobna czy jest możliwość obrotu kilku jednym ruchem ?

No i pytanie nr 3, wiem, że chyba nie z tego działu, ale nie chcę zakłądać kilku tematów z banalnymi pytaniami początkującego więc zapytam od razu tutaj.
W jaki sposób włącza się światło w wagonach ? Tak aby nocą było widać, że świeci się światło na korytarzu.

To na razie tyle, pozdrawiam i liczę na szybką pomoc ;)
 
 
 
McDreamy
znawca


Pomógł: 63 razy
Wiek: 31
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 1631
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-12-2014, 10:14   

1) Kładziesz tor, podnosisz jego wierzchołek na daną wysokość. Następnie jednym klikiem wyrównujesz teren pod torem. Dopasowujesz resztę terenu ręcznie.
2) Pojedynczo. Jedyną opcją aby obrócić więcej obiektów jest ich zaznaczenie, skopiowanie i wklejenie (wklejony teren można obrócić w każdą stronę skokowo co 90 stopni)
3) PPM na wagonie>szczegóły>widok nocny (działa tylko na wagony, które mają taką opcję)

Jak to zrobić powinieneś dojść sam w geodecie, najeżdżając myszką na daną ikonkę wyświetla się podpis do czego ona służy.
Ostatnio zmieniony przez McDreamy 24-12-2014, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group