FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Robienie repaintów.
Autor Wiadomość
kapi27
super user



Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 171
Skąd: Iłża
Wysłany: 28-02-2012, 14:43   Robienie repaintów.

Mam pytanie, a mianowicie czy jest ktoś chętny żeby mnie nauczyć robić repainty na fototeksturach?
Chciałbym się zająć robieniem repaintów, bo siedzę na forum i nic nie robię :P
Mam już zdjęcia i chciałbym zrobić repaint EN57 Kolei Mazowieckich(o które fotki prosiłem w temacie Fototekstury-poszukuję)
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-02-2012, 14:49   

A kolega z grupy przedszkolaków, że trzeba go za rączkę prowadzić? Mało to tematów o repaintowaniu, nawet jeśli nie tutaj, to na pewno wujek Google coś podpowie.
 
 
 
hanys 
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 12 razy
Wiek: 28
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 1392
Skąd: Chałupki
Wysłany: 28-02-2012, 16:00   

Wpierw sklej fotki w jedną całość jednego człona EZT / Lokomotywę / Wagon . A potem działaj na przerzucanie go na model . O wiele łatwiej będzie ci robiło się reskiny , potem tylko kwestia dopasowania tekstur do modelu. A potem kosmetyka.

Przykłady sklejonych zdjęć :




To tak na początek.
Przeglądnij również mój temat. Kilanziom ładnie opisał tam jak odtworzyć dach. W moim wypadku był to dach wagony. Lecz na podobnej zasadzie można i też przy innym taborze zrobić dach.

Pozdro.
_________________
www.hanys.cal.pl <-Dodatki do Trainz
www.farana.flog.pl <-Blog fotograficzny
www.hanys.cal.pl/galeria <-Kolejowa fotogaleria
Ostatnio zmieniony przez hanys 28-02-2012, 16:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
lalek
nowy


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 14
Skąd: z Polski
Wysłany: 05-07-2016, 22:19   

Witam serdecznie.

Odkopuję temat w związku z pytaniem, które od jakiegoś czasu nie daje mi spokoju. Mianowice: dlaczego tekstury które tworzycie powstają w tak niskiej rozdzielczości? Czy chodzi tu tylko o wydajność gry i staracie się po prostu w ten sposób znaleźć złoty środek na optymalizację, czy może jest jeszcze jakiś inny powód? Pytam z perspektywy użytkownika, który po paru latach nie bycia wrócił do Trainz, ale dalej nie jest na bieżąco.
Dzięki za wyjaśnienie tematu.

Pozdrawiam.
Robert
 
 
UAZ 
znawca
Automatyk



Pomógł: 54 razy
Wiek: 26
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 1617
Skąd: Kargowa/Wolsztyn
Wysłany: 05-07-2016, 23:54   

Małe tektury czyli jakie? To pojęcie bardzo względne, małe może być 16x16, 256x256 czy 1024x1024.


Wszystko idzie do przodu - a silnik graficzny Trainza jest wciąż ten sam. Zobacz jakie osiągi miały komputery w 2001r, kiedy Trainz miał swoje początki, jakie wtedy stosowano rozmiary tekstur. Trainz to niesamowicie niezoptymalizowana bestia - tekstury rzędu 16384x16384 by go po prostu zabiły. Tekstury tworzone są takie, by były jak najmniejsze przy zachowaniu ich wysokiej jakości - to pozwala wykrzesać z TRSa jeszcze trochę wydajności. Trainz natomiast dobrze sobie radzi z wielokątami - ot taka dygresja.


Pytanie tak filozoficzne, a odpowiedź brutalnie prosta.
_________________
Jaka praca dziś, taka Polska jutro!
 
 
 
Generally
trainz


Pomógł: 36 razy
Wiek: 26
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 305
Skąd: Zabrzeg

Wysłany: 06-07-2016, 00:17   

UAZ napisał/a:
Wszystko idzie do przodu - a silnik graficzny Trainza jest wciąż ten sam.

Silnik Trainza do wersji TS12 rzeczywiście jest ten sam, ale silnik Trainz: A New Era już jest nowy i dzięki technice wielowątkowości oraz użyciu bibliotek DirectX 11 na mocniejszych komputerach działa o wiele lepiej. Jednakże maksymalny sensowny rozmiar tekstury to 2048×2048.
Ale nadal większość użytkowników w polskiej scenie Trainza używa TS2010 dlatego też tekstury w nowych dodatkach wciąż są takiej samej rozdzielczości jak były w starych.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group